Міжнародне правоМіжнародне публічне право

У Нью-Йорку починають роботу основні комітети 74-ї сесії Генеральної Асамблеї

У Нью-Йорку починають роботу основні комітети 74-ї сесії Генеральної Асамблеї

У штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку починають роботу основні комітети 74-ї сесії Генеральної Асамблеї. Саме в них йде головна робота - обговорюються найактуальніші питання і виробляються проекти резолюцій Асамблеї. При цьому в кожному з існуючих шести комітетів панує своя особлива атмосфера.

Генеральна Асамблея ООН більшу частину питань свого великого порядку денного розподіляє по шести головним комітетам

Першому комітету передані проблеми роззброєння і міжнародної безпеки. Другому - економічні та фінансові питання. Третій комітет займається соціальною та гуманітарною тематикою. У його порядку денному традиційно домінують пункти, пов'язані із захистом прав людини. Четвертий комітет присвячує свою роботу спеціальним політичним питанням та питанням деколонізації. Його порядок денний охоплює досить широке коло тем: від миротворчої діяльності та проблем інформації до освоєння космосу. П'ятий комітет зосереджений на адміністративних і бюджетних питаннях. Шостий комітет розглядає проблематику міжнародного права.

У комітетах представлені всі 193 держави-члена ООН. Головують у них, як правило, постійні представники на рівні послів. Напружена робота по обговоренню пунктів порядку денного і узгодження проектів резолюцій доручається дипломатам більш низького рангу. Прийняті комітетом проекти резолюцій потім передаються на затвердження учасників пленарного засідання Генеральної Асамблеї.

У кожному комітеті панує своя атмосфера. У Шостому, як правило, засідають солідні юристи, які намагаються домовитися, наприклад, про те, що слід прийняти в якості визначення тероризму, або обговорюють проблематику застосування принципу універсальної юрисдикції.

У Першому комітеті збираються, в основному, експерти з питань роззброєння. Вони засідають у Женеві на Конференції з роззброєння, працюють у столицях, а до жовтня з'їжджаються в Нью-Йорк.

У Другому комітеті йдуть гарячі обговорення заходів держав у сфері економіки, подолання розриву в доступі до передових технологій і робляться спроби знайти шляхи залучення коштів на цілі розвитку.

На засіданнях П'ятого комітету звучить безліч цифр, з яких, в кінцевому підсумку, складається бюджет ООН, обговорюються адміністративні зміни в організації - створення нових підрозділів, що відповідають новим завданням, скорочення або навіть скасування тих, які стали менш актуальні, або чий мандат завершився, пенсійні питання. Делегатам цього комітету необхідні глибокі знання і хороший досвід роботи в галузі фінансів і менеджменту.

З урахуванням «мозаїчної» порядку денного Четвертого комітету, в ньому беруть участь делегати-експерти з різних питань, змінюючи один одного в залежності від теми засідання.

Традиційно найбільш пожвавленим є Третій комітет, який, в основному, представлений молодими дипломатами-жінками. Там гаряче сперечаються про те, наприклад, чи слід ввести загальну заборону на страту або залишити це на розсуд суверенних держав. У цьому комітеті обговорюють проблеми організованої злочинності та шляхи боротьби з корупцією. Делегати діляться один з одним тим, як у їхніх державах домагаються соціальної справедливості і захисту найбільш уразливих категорій населення, в тому числі - дітей та інвалідів. Перед делегатами Третього комітету виступають спеціальні доповідачі Ради з прав людини, як за тематичними питаннями, так і по окремих державах.

Багато представників держав відстоюють у Третьому комітеті нічим не обмежені права жінок, їх повну рівність з чоловіками, інші посилаються на традиції, культурні та релігійні цінності.

Всі делегати, відстоюючи позиції своїх урядів відповідно до отриманих інструкцій, виступають з рішучими заявами і навіть взаємними звинуваченнями. Всі ці дипломати з абсолютно різних держав мають університетську освіту, схожий професійний досвід, розмовляють на «одній мові», оперують одними і тими ж поняттями. Через три-чотири роки спільної і дружної роботи вони роз'їжджаються по своїх державах, де опираються в своїй роботі на досвід, отриманий в ООН.


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Вересень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
ЗАХОДИ
20.09.2019 08:30:00 - VIII Податковий форум
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика