Міжнародне правоМіжнародне публічне право

Ухвалення Конвенції МОП про боротьбу з насильством і домаганнями на робочому місці

Ухвалення Конвенції МОП про боротьбу з насильством і домаганнями на робочому місці

21 червня Міжнародна організація праці (МОП) прийняла Міжнародну конвенцію про боротьбу з насильством і домаганнями в сфері праці. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш привітав цю важливу подію, підкресливши, що МОП йде в ногу з часом, адаптується до перетворень на ринку праці, просуваючи ідеї справедливої ​​глобалізації, яка приведе до скорочення масштабів нерівності та дискримінації і дозволить забезпечити всіх гідною роботою.

«Ви не просто відзначаєте століття, ви нарощуєте досягнення, керуючись віковим баченням соціальної справедливості через призму соціального діалогу та міжнародного співробітництва. Я вітаю вас з прийняттям Конвенції про насильство і домаганнях в сфері праці», - заявив Генеральний секретар ООН, виступаючи на щорічній конференції МОП у Женеві.

Конвенція про насильство і домаганнях у сфері праці

Конвенція була винесена на голосування і прийнята 439 голосами «за» при 7 «проти» і 30 утрималися. Відповідно до тристоронньої структури МОП у голосуванні брали участь представники урядів, роботодавців і працівників. У числі тих, хто утримався - уряд РФ. Російська делегація заявила, що виступає проти будь-яких форм насильства на робочому місці, але не змогла підтримати новий документ, оскільки в ньому не були враховані деякі пропозиції офіційної російської делегації.

Нова угода - перший юридично обов'язковий міжнародний документ, узгоджений МОП після 2011 року, коли була прийнята Конвенція про домашню прислугу.

У прийнятій сьогодні Конвенції проголошується, що насильство і домагання в сфері праці - серйозне порушення прав людини і загроза рівності. Держави, які приєднаються до цього документа, повинні будуть розробити систему відстеження таких випадків на роботі і механізми боротьби з ними. Під особливим контролем виявиться робота в нічний час і в безлюдних місцях. Держави зобов'язані будуть забезпечити особливу увагу захисту стажистів, добровольців і тимчасово найнятих працівників, а також людей, які трудяться в неформальному секторі економіки. А таких сьогодні - приблизно 2,5 млрд чоловік.

Автори нової Конвенції нагадують, що праця - це не товар і що благополуччя людей і мир залежать від дотримання прав кожного. «Без поваги немає гідності на роботі, а без гідності немає соціальної справедливості», - сказала представник МОП Мануела Томей. Вона підкреслила, що в новій конвенції є чітке визначення насильства і домагань та описані заходи щодо запобігання таких явищ, боротьбі з ними.

«Декларація століття»

На Конференції МОП була прийнята «Декларація століття», присвячена питанням праці в майбутньому. Ця Декларація, на думку глави ООН, «відкриває двері в світле майбутнє для людей у ​​всьому світі». Вона закладає основи мандата МОП на її друге століття.

«Нова Декларація - це набагато більше, ніж просто заява про бажання або наміри. Вона передбачає зміну парадигми підходу до розвитку», - сказав Антоніу Гутерріш. Він підкреслив, що добробут людей має бути основною метою економічної і соціальної політики.

«Ми повинні приділяти особливу увагу тим, хто не зміг скористатися плодами прогресу, в тому числі інвалідам, представникам корінних народів, літнім людям, жінкам, молоді та всім тим, хто опинився в скрутному становищі», - зазначив глава ООН.

Нові робочі місця в умовах зміни клімату і появи нових технологій

Антоніу Гутерріш попередив, що не можна забезпечити більш справедливе майбутнє без стійкого розвитку, а сталого творчого майбутнього не буде без належної боротьби зі зміною клімату.

«Надзвичайна ситуація, пов'язана зі зміною клімату, стала дійсно головною проблемою нашого часу. Діяльність в області боротьби зі зміною клімату дозволить створити мільйони гідних робочих місць. Озеленення виявилося хорошим бізнесом. Однак ми не встигаємо за темпами зміни клімату і ризикуємо зіткнутися в майбутньому з ростом нестабільності, нерівності та бідності. Ось чому я скликаю у вересні цього року в Нью-Йорку саміт з протидії зміні клімату», - сказав глава ООН у своєму виступі в Женеві.

Генеральний секретар попередив представників роботодавців, профспілок та урядів про те, що нові технології, особливо штучний інтелект, неминуче призведуть до масового скорочення робочих місць, але одночасно і до виникнення нових видів діяльності.

Потрібно по-новому розподілити час між роботою і відпочинком

Генеральний секретар ООН вважає, що сьогодні важко передбачити всі можливі наслідки цих змін, але вже ясно, що в майбутньому будуть потрібні нові навички. До того ж з'явиться необхідність по-новому розподілити час між роботою, відпочинком та іншими видами діяльності.

«Ми ще не готові до цього», - заявив Антоніу Гутерріш. Він додав, що сьогодні потрібні величезні інвестиції в освіту, проекти, пов'язані з можливістю здобувати освіту впродовж усього життя. Генеральний секретар ООН підкреслив, що МОП зі своїм столітнім досвідом буде в авангарді прийдешніх змін на ринку праці.

МОП була створена в 1919 році на хвилі соціальних змін незабаром після закінчення Першої світової війни. Її головна мета - забезпечувати гідні умови праці для жінок і чоловіків у всьому світі. 11 квітня 1919 року на пленарному засіданні Паризької мирної конференції був прийнятий Статут МОП. У 1926 році штаб-квартиру МОП в Женеві відкрили трьома ключами, що символізували тристоронню структуру МОП: в організації представлені уряди, роботодавці і працівники.


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика