Міжнародне правоМіжнародне публічне право

Україна вважає, що виконала всі умови, необхідні для подачі позову проти РФ у Міжнародний Суд ООН

Україна вважає, що виконала всі умови, необхідні для подачі позову проти РФ у Міжнародний Суд ООН

Україна передала до Міжнародного Суду ООН 90 кг матеріалів, які доводять обґрунтованість її звинувачень РФ в порушення зобов'язань за Міжнародною конвенцією про фінансування тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Про це заявила представниця України Олена Зеркаль в ході судових слухань у палаці правосуддя в Гаазі.

Заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль сказала, що Москва надає зброю та іншу допомогу незаконним формуванням на сході України і забороняє діяльності Меджлісу в Криму і, таким чином, порушує свої зобов'язання в рамках Міжнародної конвенції про фінансування тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію расової дискримінації.

З 3 по 7 червня сторони спору повинні представити аргументи, що стосуються повноважень Суду для розгляду позовної заяви України до РФ. 3 червня, в ході першого раунду свою позицію виклала російська делегація. Її представники заявили, що український позов носить «штучний характер» і що Суд не має юрисдикцію у цій справі.

 4 червня, з цього питання висловилася Україна. Потім обидві сторони 6-7 червня виступлять з контраргументами.

«Росія продовжує невірно інтерпретувати нашу справу, називаючи її політично мотивованою і штучною. Вона називає події в Україні переворотом та громадянською війною і стверджує, що єдиним спором між нашими державами є спір з приводу агресії і застосування міжнародного гуманітарного права», - сказала Олена Зеркаль. Вона додала, що «Україна страждає від російської агресії і її незаконну окупацію частини української території», однак, позов стосується не цих моментів, а лише невиконання двох конвенцій.

«Суд має всі підстави для того, щоб розглядати цю справу. В Суд направлено 90 кг матеріалів, які доводять вину Росії», - сказала Олена Зеркаль. Представниця України сказала, що Москва «намагається створити альтернативну реальність і маніпулює фактами».

«Виступ Росії демонструє її зневагу до міжнародного права і народу України», - сказала заступник міністра. Вона звинуватила російських представників «в маніпулюванні принципами міжнародного права і фактами з метою виправдання своєї деструктивної поведінки».

3 червня на засіданні Суду російські представники наголосили, що Суд не має права розглядати цю справу, оскільки Україна не виконала повною мірою обов'язкові процесуальні умови, які, згідно зі згаданими конвенцій, повинні бути дотримані до звернення в Міжнародний суд ООН. За їх словами, Київ не намагався вирішити виниклі з Росією розбіжності шляхом переговорів або арбітражу і проігнорував необхідність попереднього звернення в спеціальні Комітети ООН.

4 червня адвокат української сторони у цій справі Девід Зайонтс спростував ці твердження, заявивши, що Україна виконала всі попередні умови перед тим, як йти в Суд - направила в Москву 20 нот і провела 4 раунди переговорів.

16 січня 2017 року Україна ініціювала провадження справи проти Росії у зв'язку з передбачуваними порушеннями Конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму від 9 грудня 1999 року і Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації від 21 грудня 1965 року. Київ попросив Суд ввести тимчасові заходи для запобігання «незворотних порушень» прав людини в ході розгляду цієї справи Судом. Слухання по тимчасовим заходам проходили в березні 2017 року. У квітні 2017 році Суд прийшов до висновку, що є всі підстави для застосування попередніх заходів у рамках Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Разом з тим Суд відмовив Києву в проханні встановити тимчасові заходи по Конвенції про фінансування тероризму. Тоді в 2017 році судді заявили, що рішення про тимчасові заходи жодним чином не вирішує питання про юрисдикцію Суду для розгляду справи по суті.

У рамках тимчасових заходів Суд зажадав, щоб Росія «відмовилася від збереження вже існуючих або утримувалася від введення нових обмежень права кримських татар мати свої представницькі установи, включаючи Меджліс. Судді наказали також забезпечити в Криму доступ до освіти українською мовою. В ухвалі про тимчасові заходи Суд зобов'язав обидві сторони утримуватися від будь-яких дій, які можуть погіршити судовий спір або ускладнити його вирішення.

4 червня заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль повідомила суддям, що Москва не виконує Наказ Суду про тимчасові заходи. За її словами, заборона Меджлісу залишається в силі, освіти українською в Криму немає, а дітей кримських татар навчають за новими підручниками, в яких виправдовується сталінська масова депортація їхнього народу в 1944 році.

Міжнародний Суд є одним з шести головних органів ООН. Це - єдиний міжнародний судовий орган універсального характеру, що вирішує спори між державами. Він складається з 15 суддів, які обираються Генеральною Асамблеєю і Радою Безпеки на дев'ятирічний строк. Учасниками Статуту Суду є 192 держави. Близько 70 з них визнали юрисдикцію цього органу обов'язковою, але ряд з них супроводили визнання цілим рядом застережень. Крім того, приблизно в 300 двосторонніх або багатосторонніх договорах передбачається, що Суд має юрисдикцію щодо вирішення спорів, пов'язаних з їх застосуванням або тлумаченням. Такі положення є в двох конвенціях, на які в своїй заяві посилається Україна.


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Жовтень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5
05.10.2019 10:00:00 - Compliance law forum
6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика