Міжнародне правоМіжнародне публічне право

В ООН вітають зусилля України щодо вирішення проблеми безгромадянства і закликають продовжувати роботу

В ООН вітають зусилля України щодо вирішення проблеми безгромадянства і закликають продовжувати роботу

 В Управлінні Верховного комісара у справах біженців (УВКБ) вітали нову ініціативу України щодо ідентифікації та легалізації людей, які не мають громадянства або засвідчують особу. Адже на сьогоднішній день на території України проживають понад 35 тисяч осіб без певного громадянства.

У листопаді УВКБ відзначає п'яту річницю запуску кампанії #IBelong, яка покликана допомогти до 2024 року покінчити з проблемою відсутності громадянства в світовому масштабі.

«У нас добра новина: Верховна Рада зареєструвала новий законопроект про процедуру визначення громадянства», - заявив представник УВКБ в Києві Пабло Матеу. Він підкреслив, що документ відповідає міжнародно-правовим стандартам у цій сфері.

На сьогоднішній день у всьому світі налічується близько 10 мільйонів чоловік, які не є громадянами або підданими жодної держави. 500 тисяч з них проживають в державах Європи. Третина всіх осіб без громадянства - діти. Не маючи статусу громадянина, людина часто не може здобути освіту, звернутися за медичною допомогою, знайти роботу, укласти шлюб, купити житло, вільно переміщатися і навіть залишити заповіт. У результаті люди без громадянства виявляються на задвірках суспільства - без будь-якої надії на майбутнє.

Не обійшла стороною ця проблема і Україну. На території держави проживають понад 35 тисяч осіб без певного громадянства. Більшість з них - це цигани, бездомні, а також діти, народжені на непідконтрольних уряду територіях Донецької та Луганської областей. Серед жителів України, які не мають громадянства, - літні сільські жителі, які так і не змінили радянські паспорти, котрі давно не діють, а також люди, які прибули в державу з інших колишніх радянських республік після розпаду СРСР.

З червня 2017 р. по вересень 2019 р. УВКБ і його партнери неурядові організації надали правову допомогу більш ніж двом тисячам жителів України без громадянства або засвідчили його документи. Всього за 28 місяців 304 людини отримали паспорти (з них 36 паспорта інших держав); 100 осіб отримали свідоцтво про народження; 326 осіб, що втратили свідоцтва про народження, отримали дублікати. «Засмучує те, що нам вдалося забезпечити документами лише 700 осіб з двох тисяч, яким ми допомагали в останні два роки», - повідомив Пабло Матеу. Він зазначив, що зараз процедури надання громадянства складні й дорого коштують і займають багато часу. Люди змушені звертатися до адвокатів, просити їх зібрати документи з місця народження і проживання. Від них вимагається не тільки надати документи з фотографіями, але і привести свідків для підтвердження особи.

«Така процедура вкрай складна для тих, чиї документи і свідки перебувають на тимчасово непідконтрольній уряду території Донецької та Луганської областей, а також для літніх, хворих і незаможних», - зазначив представник УВКБ.

Він вважає, що процедура оформлення громадянства і отримання паспортів значно покращиться, якщо уряд надасть людям без документів право на безоплатну правову допомогу, а також скасує деякі адміністративні та судові збори.

Тим часом, в УВКБ вітали спрощення процедури отримання громадянства на місцевому рівні, зокрема в п'яти регіонах України: Донецькій, Закарпатській, Київській, Харківській і Одеській областях. 4 листопада 2019 року на спеціальній церемонії в Києві одинадцять співробітників міграційної служби і міністерства юстиції отримали нагороди УВКБ за наполегливу роботу по ліквідації безгромадянства в державі.

«До завершення глобальної кампанії #IBelong залишилося всього п'ять років. Ми повинні зробити все можливе для вирішення проблеми безгромадянствав Україні», - додав Матеу.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика