Міжнародне правоМіжнародне публічне право

ЄС та ПРООН запускають новий проект з протидії змінам клімату в Україні

ЄС та ПРООН запускають новий проект з протидії змінам клімату в Україні

Враховуючи пряму та опосередковану загрози від зміни клімату, Європейський Союз запускає у 2019 році нову регіональну ініціативу EU4Climate, яка спрямована на підтримку шести держав Східного партнерства (Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Республіки Молдова та України) у створенні та впровадженні кліматичних політик, які базуватимуться на зобов'язаннях держав відповідно до Паризької кліматичної угоди, угодах про асоціацію та партнерство з ЄС, політичної ініціативи Східного партнерства «20 ключових завдань на період до 2020 року» (зокрема, результатах 15 та 16, які стосуються кліматичних змін) та Порядку денного ООН у сфері сталого розвитку до 2030 року (зокрема, цілі сталого розвитку 13 «Боротьба зі зміною клімату»). Проект фінансується Європейським Союзом та впроваджується Програмою розвитку ООН.

Національний запуск ініціативи в Україні надав можливість представникам влади та різних груп зацікавлених сторін обговорити пріоритети та наступні кроки щодо впровадження EU4Climate в Україні до 2022 року. З загальним фінансуванням у розмірі 1,13 млн євро для України на період з 2019 до 2022 рр., проект сприятиме розробці плану впровадження та дорожньої карти для національно-визначеного внеску (НВВ) до Паризької угоди, який відображає зусилля держави щодо скорочення національних викидів та адаптації до впливу кліматичних змін, а також національного та секторального адаптаційного плану для України. Він також сприятиме приведенню українського законодавства у сфері зміни клімату у відповідність до європейських норм, врахуванню проблематики кліматичних змін у політичній сфері та реалізації Стратегії низьковуглецевого розвитку в Україні, прийнятої у 2018 році.

«ЄС має більш ніж двадцятирічний досвід розробки, впровадження та підтримки кліматичної політики в державі та за кордоном. У ЄС нам вдалося розірвати зв’язок між викидами та процесами економічного зростання: викиди парникових газів в ЄС знизилися на 22% у 1990-2017 роках, тоді як загальний ВВП зріс на 58%. Технологічні зміни та інновації сприяли скороченню цих викидів. Угода про асоціацію між Україною та ЄС враховує політику енергетичного переходу та декарбонізації, що дозволить Україні перейти до низьковуглецевої економіки», - сказав Йоганнес Баур, керівник відділу Представництва ЄС в Україні.

«ПРООН як наймасштабніший у системі ООН виконавець ініціатив, що націлені на пом’якшення кліматичних змін, співпрацює з державами задля втілення в життя їхніх кліматичних цілей. Базуючись на попередньому успішному досвіді та передовій практиці проекту Clima East, який фінансувався ЄС, ПРООН допоможе визначити підходи до протидії змінам клімату та адаптації до них, щоб посилити потенціал партнерів, скоротити викиди парникових газів та пом'якшити наслідки зміни клімату в межах реалізації проекту EU4Climate в Україні», - сказав Армен Григорян, лідер команди з питань клімату та стійкості до катастроф Регіонального Хабу ПРООН у Стамбулі.

«Україна активно долучалася до заходів протидії змінам клімату і була однією з перших держав, які ратифікували Паризьку угоду. Уряд працював над розробкою національної політики у сфері зміни клімату, в результаті чого прийнято Концепцію реалізації державної кліматичної політики у сфері зміни клімату до 2030 року, розроблено та представлено Стратегію низьковуглецевого розвитку до 2050 року, схвалено Енергетичну стратегію та здійснено низку інших заходів. Підтримка міжнародних партнерів, зокрема ЄС та ПРООН, відіграла вирішальну роль у цих досягненнях. Ми вітаємо запуск проекту EU4Climate, який буде спиратися на те, що було досягнуто у сфері кліматичної політики до сьогодні, і займатиметься вирішенням нових потреб, пов’язаних із розробкою стратегії адаптації до змін клімату в Україні», - сказав Микола Кузьо, заступник Міністра екології та природних ресурсів України.

EU4Climate базується на попередньому досвіді впровадження подібних ініціатив (зокрема програмі ClimaEast) та поточних проектах, партнерствах та ініціативах, а також на експертизі ЄС та ПРООН у процесі розробки та впровадження кліматичної політики на регіональному і національному рівнях. Новий проект дозволить державам-учасницям застосовувати різноманітні заходи з пом'якшення та адаптації до зміни клімату заради досягнення скорочення викидів парникових газів та ефективної боротьби з наслідками кліматичних змін.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика