Міжнародне правоМіжнародне публічне право

Запуск Стратегії боротьби з проявами ненависті

Запуск Стратегії боротьби з проявами ненависті

18 червня Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш оголосив про запуск нової Стратегії та Плану дій по боротьбі з розпалюванням ненависті. Мета нової ініціативи полягає в мобілізації всієї системи ООН на протистояння проявам расизму, ксенофобії, дискримінації та інших форм нетерпимості.

«Мова ворожнечі підриває принципи терпимості, інклюзивності, різноманітності та основні норми в галузі прав людини. У більш широкому сенсі ненависть підриває соціальну згуртованість і наші спільні цінності, вона може породити насильство, а також стати перешкодою на шляху до миру, стабільності, сталого розвитку та реалізації прав людини», - заявив Генеральний секретар Антоніу Гутерріш на брифінгу для держав-членів ООН.

У Стратегії викладені міркування щодо того, як викорінювати причини і основні мотиви ворожнечі і підбурювання до насильства, при одночасному захисті свободи слова.

Глава ООН підкреслив, що нова ініціатива заснована на давніх міжнародних зобов’язаннях. Адже повага до прав людини без будь-якої дискримінації за ознакою раси, статі, мови або релігії - це те, що закріплено в Статуті ООН.

«У той час, коли був розроблений Статут, світ щойно пережив найбільших масштабів геноцид. Голокост став кульмінацією проявів ненависті, тисячолітніх безпідставних звинувачень та дискримінації євреїв. Зараз, сімдесят п'ять років по тому, ми ризикуємо забути про цей сумний урок», - сказав Антоніу Гутерріш.

 Він підкреслив, що сьогодні всюди в світі все більше поширюються ксенофобія, расизм і нетерпимість, женоненависництво, антисемітизм і ненависть до мусульман. У деяких місцях нападам піддаються християнські громади.

Глава ООН вважає, що як у ліберальних демократичних суспільствах, так і в авторитарних режимах деякі політичні лідери в своїх промовах висловлюють ідеї, підживлюють ненависть і, таким чином, вони ніби «нормалізують» таку мову, що порушує соціальну злагодженість всередині товариств.

Антоніу Гутерріш нагадав, що ненависницькі висловлювання неодноразово були свого роду провісниками звірячих злочинів, у тому числі геноциду, - від Руанди, Камбоджі до Боснії.

Останнім часом прояви ненависті супроводжувалися насильством і в інших частинах світу, зокрема, вбивствами в Центральноафриканській Республіці, Шрі-Ланці, Новій Зеландії та Сполучених Штатах.

Сьогодні прояви ненависті миттєво проникають у соціальні мережі і пронизують інтернет у цілому, а тому, як сказав глава ООН, боротьба з цими ганебними і антилюдяними проявами вимагає спільних зусиль, всіх членів суспільства.

«Мова ворожнечі і ненависті блискавично поширюється в цифровому просторі. Жертвами таких нападок часто стають жінки, меншини і найбільш вразливі верстви населення. Екстремісти використовують інтернет для рекрутування і радикалізації новобранців», - заявив АнтоніуГутерріш.

«Оскільки нові канали проявів ненависті досягають більш широкої аудиторії, ніж будь-коли раніше, то ми всі - ООН, уряди, інформаційно-комунікаційні компанії, освітні установи - повинні активізувати наші дії», - додав глава ООН.

Процесом просування нової Стратегії керуватиме Спеціальний радник Генерального секретаря щодо попередження геноциду Адама Дьєнг. Він, зі свого боку, запевнив, що реалізація нової Стратегії та Плану дій не приведе до обмеження свободи висловлювань думок і порушень прав людини.

Адама Дьєнг вважає, що для протистояння мови ворожнечі необхідно взяти на озброєння всеохоплюючий підхід, заснований на альтернативних висловлювання і промовах, які заохочували терпимість і повагу один до одного.

Генеральний секретар ООН оголосив, що має намір скликати конференцію, присвячену ролі освіти в зусиллях по протистоянню риториці ненависті.


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика