Правова практикаСудова практика

КАС: повернення скарг за наявності у суду процесуальної можливості пересвідчитись у наявності в особи відповідних повноважень містить ознаки зайвого формалізму

02.10.2019 / 16:38
1136
+A
-a

КАС: повернення скарг за наявності у суду процесуальної можливості пересвідчитись у наявності в особи відповідних повноважень містить ознаки зайвого формалізму

Апеляційний адміністративний суд повернув апеляційну скаргу Департаменту патрульної поліції у справі щодо оскарження постанови про адміністративне правопорушення у зв’язку з тим, що апеляційна скарга підписана представником за відсутності підтвердження повноважень такої особи на здійснення представництва.

Суд апеляційної інстанції встановив, що додана до апеляційної скарги копія довіреності не є документом, що посвідчує повноваження особи на підписання апеляційної скарги, оскільки остання засвідчена представником за довіреністю, проте доказів наявності у особи повноважень на засвідчення копії виданої довіреності суду не надано. Крім того, суд зазначив, що в апеляційній скарзі не зазначено посадове становище особи.

Касаційний адміністративний суд скасував ухвалу апеляційного адміністративного суду, а справу направив до суду апеляційної інстанції для продовження розгляду на стадії вирішення питання щодо відкриття апеляційного провадження.

Суд касаційної інстанції зазначив, що відповідно до матеріалів справи апеляційна скарга підписана представником Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, на підтвердження повноважень надано копію довіреності, яка видана за підписом начальника Департаменту патрульної поліції та ним засвідчена.

Зі змісту вказаної довіреності Департамент патрульної поліції уповноважує особу представляти інтереси Департаменту патрульної поліції у всіх судах з усіма правами, які надані чинним законодавством позивачу, відповідачу, третій особі, у тому числі з правом підписувати (завіряти), подавати та отримувати будь-які документи та копії документів. Крім того, зі змісту довіреності, особа займає посаду інспектора взводу.

Тому КАС дійшов висновку, що долучена до матеріалів апеляційної скарги копія довіреності є належним документом, що підтверджує право особи, яка підписала апеляційну скаргу, на вчинення такої процесуальної дії.

Суд касаційної інстанції зазначив, що аналіз наведених положень Кодексу адміністративного судочинства України дає підстави для висновку, що право на подання і підписання апеляційної скарги має особисто керівник, або представник на підставі довіреності. Копія довіреності може засвідчуватись суддею, або у визначеному законом порядку. Крім того, при наявності в матеріалах справи копії довіреності або іншого документу, що посвідчує повноваження представника, останній при зверненні до суду з апеляційною скаргою може не подавати підтвердження своїх повноважень

ВС наголосив на тому, що повернення заяв (скарг) за наявності у суду процесуальної можливості пересвідчитись у наявності в особи відповідних повноважень під час розгляду справи (скарги) містить ознаки зайвого формалізму та ставить під загрозу дотримання завдань адміністративного судочинства, закріплених у частині першій статті 2 КАС України, а також дотримання учасниками справи строків звернення до суду та оскарження судових рішень.

А суд апеляційної інстанції у силу пункту 2 частини першої статті 305 КАС України наділений повноваженням закрити апеляційне провадження у випадку, якщо після відкриття апеляційного провадження виявилося, що апеляційну скаргу не підписано, подано особою, яка не має адміністративної процесуальної дієздатності, або підписано особою, яка не має права її підписувати (постанова від 04.09.2019 у справі № 201/1557/19).

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Жовтень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5
05.10.2019 10:00:00 - Compliance law forum
6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика