Головною військовою прокуратурою спільно з ДБР та УВБ СБУ викрито працівників СБУ, які, за пособництва двох осіб, вимагали 110 тис доларів США.
Речник ГПУ Андрій Лисенко у facebook повідомив: Головною військовою прокуратурою Генеральної прокуратури України здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом вимагання передачі чужого майна, з погрозою обмеження прав, свобод та законних інтересів потерпілого, службовою особою з використанням свого службового становища, за попередньою змовою групою осіб, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах, за ч. 2 ст. 189, ч. 4 ст. 189 КК України.
Досудове розслідування здійснює Друге управління Державного бюро розслідувань за матеріалами та оперативного супроводу управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України.
Установлено: керівник одного з відділів Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України та старший оперуповноважений цього відділу за пособництва двох фізичних осіб упродовж січня-березня 2019 року вимагали у потерпілого передачу грошових коштів у сумі 110 тис доларів США з погрозою обмеження прав, свобод та законних інтересів потерпілого шляхом позбавлення його та його рідних громадянства України, ініціювання процедури видворення з України та притягнення до кримінальної відповідальності.
Упродовж січня 2019 року вказані особи протиправним способом одержали 40 тис доларів США.
А.Лисенко інформує: 13.03.2019 року – під час одержання чергової частини грошових коштів в розмірі 10 тис доларів США – слідчі Центрального апарату Державного бюро розслідувань, за безпосередньої участі прокурорів Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України, оперативних працівників Управління внутрішньої безпеки Служби безпеки України із залученням спецпідрозділу «Альфа», затримали всіх вищевказаних осіб за підозрою у вчиненні особливо тяжких злочинів.
Затриманим повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 189, ч. 4 ст. 189 КК України.
До суду внесено клопотання про обрання відносно затриманих осіб запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, слідство триває.
Довідково: санкція статті передбачає позбавлення волі строком від 7 до 12 років з конфіскацією майна (вимагання передачі чужого майна, з погрозою обмеження прав, свобод та законних інтересів потерпілого, службовою особою з використанням свого службового становища, за попередньою змовою групою осіб, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах).
Повідомлення завершується зауваженням: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.