Донеччина є одним із лідерів у сфері стягнення коштів за позовами прокуратури у сфері охорони дитинства. Роботу органів прокуратури області у першому півріччі 2019 року щодо захисту інтересів держави у сфері охорони дитинства можна вважати достатньо ефективною, розповіли у прес-службі прокуратури Донеччини.
Загалом протягом звітного періоду на виконання представницьких повноважень прокурорами до суду спрямовано 32 позови на понад 37 млн грн. Наразі судами розглянуто та задоволено 9 позовів на суму майже 43 млн грн, що є понад третину від суми, яку стягнуто по державі.
У сфері користування та розпорядження майном закладів для дітей заявлено 7 позовів в інтересах держави до суб’єктів господарювання про визнання недійсними договорів оренди приміщень навчальних закладів загальною площею майже 800 кв. мвартістю 1 млн грн у зв’язку з їх використанням не за освітянським призначенням.
На захист інтересів держави у сфері земельних правовідносин прокурори звернулися з 17 позовами про визнання незаконною бездіяльності органів влади та місцевого самоврядування щодо невжиття заходів з оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки, на яких розташовані заклади освіти, задоволено 1 позов, заявлений керівником Краматорської місцевої прокуратури у минулому році, з питань повернення у державну власність земельних ділянок загальною площею майже 2 тис. га вартістю понад 41 млн грн, що вибули у незаконний спосіб у приватну власність. Рішення суду виконано у повному обсязі, земельну ділянку повернуто навчальному закладу.
Не залишилися поза увагою питання захисту інтересів держави у сфері використання бюджетних коштів, спрямованих на закупівлю товарів, робіт і послуг для дитячих установ.
У інтересах держави до органів місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання заявлено 8 позовів у бюджетній сфері на загальну суму понад 36 млн грн.
Постановою Господарського суду Донецької області припинено провадження у зв’язку з добровільним виконанням позовних вимог керівника Волноваської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Східного офісу Державної аудиторської служби України про визнання недійсним рішення тендерного комітету, а також укладеного між навчальним закладом та виробничо-комерційним підприємством договору закупівлі робіт з капітального ремонту навчального закладу на суму 24,8 млн грн, оскільки тендерним комітетом, у порушення вимог Закону України «Про публічні закупівлі», переможцем визнано особу, яка не відповідає вимогам замовника в частині підтвердження досвіду виконання аналогічних договорів, наявності фінансової спроможності підприємства та строків дії банківської гарантії.
Керівниками Маріупольських місцевих прокуратур № 1 та № 2 встановлено підстави для пред’явлення позовів про стягнення штрафних санкцій за договорами будівельного підряду та договорами поставки товарів на загальну суму понад 10,3 млн грн.
Прес-служба прокуратури Донецької області завершила інформацію тим, що підкреслила: суттєву увагу приділено питанню реального виконання рішень судів за позовами прокурорів у сфері охорони дитинства. Так, з 81 млн грн, які підлягають виконанню, реально виконано рішень судів на 60 млн грн, що складає 73,6% та вище за середній показник по державі (70%).