Правова практикаПрокурорська практика

Військова прокуратура відстоює право МОУ здійснювати управління готелем «Козацький»

12.01.2018 / 11:44
1006
+A
-a

Військова прокуратура відстоює право МОУ здійснювати управління готелем «Козацький»

Прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України розповсюдила повідомлення щодо ситуації, де військова прокуратура Центрального регіону України в межах компетенції відстоює право Міністерства оборони України здійснювати управління цілісним майновим комплексом Державного підприємства «Готель «Козацький». 

Зокрема, згадується, що 10.01.2018 в інтернет-виданні «Обозреватель» опубліковано статтю Дмитра Хмельницького: «Битва за отель, или Как Минобороны «забило» на Стокгольмский арбитраж».

Зазначена публікація, звертають увагу у прес-службі, містить цілу низку стверджень, що не відповідають дійсності та фактично спрямована на створення хибного уявлення у населення щодо протиправності права Міністерства оборони України здійснювати управління цілісним майновим комплексом Державного підприємства «Готель «Козацький».

Далі йдеться про те, що військовою прокуратурою Центрального регіону України на цей час розслідується кримінальне провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 1 ст. 364 та ч. 2 ст. 364 КК України, у якому досліджуються обставини укладення 03.10.2000 між Державним підприємством Міністерства оборони України «Готель Козацький» та ТОВ «Карлтон Трейдінг Україна», Карлтон Трейдінг ЛТД договору про спільну інвестиційну діяльність за участю іноземного інвестора.

Прокуратурою у ході досудового розслідування вже отримано докази, що метою укладання вказаного договору, ймовірно, було штучне завищення вартості внесків компанії «Карлтон Трейдінг ЛТД» та TOB «Карлтон Трейдінг Україна», заниження вартості внесків ДП МОУ «Готель «Козацький» та, як наслідок, поступове виведення нерухомості підприємства з державної власності.

Також з'ясовано, зокрема: 26.10.2007 Контрольно-ревізійне управління в м.Києві проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП МОУ «Готель «Козацький», у ході якої виявлено факт невідповідності вищевказаного договору спільної інвестиційної діяльності чинному законодавству на момент його укладання, а також численні порушення законодавства в ході його реалізації. Встановлено, крім іншого, що під час укладення цього договору було штучно занижено вартість активів ДП МОУ «Готель «Козацький» на загальну суму 178,7 млн грн.

Згодом, у червні 2008 року, ТОВ «Карлтон Трейдінг Україна» внесло на депозитний рахунок спільної інвестиційної діяльності грошові кошти, які безпосередньо для здійснення такої діяльності не використовувались. Прес-служба звертає увагу: внаслідок цього службові особи ТОВ «Карлтон Трейдінг Україна» штучно збільшили розмір внесків (паю) у спільну діяльність з 19 % до 41 %. 

А 17.01.2012, окрім того, рішенням господарського суду м. Києва визнано недійсним договір укладений між ДП МОУ «Готель Козацький» та ТОВ «Карлтон Трейдінг Україна», Карлтон Трейдінг ЛТД від 03.10.2000 про спільну інвестиційну діяльність за участю іноземного інвестора разом з усіма додатками.

За наполегливої позиції військової прокуратури Центрального регіону України 03.02.2015 Господарський суд м. Києва виніс ухвалу, якою відмовив у задоволенні заяви ТОВ «Карлтон Трейдінг Україна» про перегляд зазначеного рішення за нововиявленими обставинами. І вказані судові рішення суди апеляційної та касаційної інстанцій залишили в силі.

Зокрема, у повідомленні прес-центру сказано, що Київська міська державна адміністрація та Головне управління Державної фіскальної служби у м.Києві скасували (анулювали) державну реєстрацію вищевказаного договору спільної інвестиційної діяльності від 03.10.2000. Саме таким чином договір про спільну інвестиційну діяльність за участю іноземного інвестора на даний час остаточно визнаний національними судами України недійсним. У судах не існує будь яких проваджень з цього питання.

Прес-центр наголошує: що стосується виконання рішення Арбітражного Інституту Торгової палати міста Стокгольма (Королівство Швеція) від 30.09.2011, то слідством установлено: у березні 2014 року представники компанії «Карлтон Трейдінг ЛТД», ТОВ «Карлтон Трейдінг Україна» звернулись до Шевченківського районного суду міста Києва з клопотанням про надання дозволу на примусове виконання цього рішення.

Шевченківським районним судом м. Києва за результатами розгляду цього клопотання прийнято ухвалу від 08.05.2014, на підставі якої видано виконавчі листи для примусового виконання зазначеного рішення Арбітражу. 

Проте, зазначено у повідомленні, слідство з'ясувало, що у ході судового розгляду вказаного клопотання представниками зазначених компаній до матеріалів судової справи були долучені Свідоцтво про правовий та фінансовий статус цих компаній, які були засвідчені апостилями (записами, які підтверджують відповідність копії оригіналу). Слідством, разом з тим, доведено, що вказані апостилі є підробленими, оскільки ними було засвідчено інші документи. 

Далі у повідомленні йдеться: окрім того, відповідно Цивільного процесуального кодексу України, виконання рішення Арбітражного інституту Торгової палати м.Стокгольма від 30.09.2011 можливо здійснити лише в тих частинах, які визнані національними судами та на виконання яких надано дозвіл. Проте такого визнання наразі не відбулось. Навіть навпаки: як зазначалось вище, наразі національними судами України договір про спільну інвестиційну діяльність за участю іноземного інвестора на даний час остаточно визнано недійсним. 

Прес-служба акцентує увагу: зважаючи на викладене, наразі встановлено, що вищевказана ухвала Шевченківського районного суду м. Києва від 08.05.2014 прийнята судом на підставі підроблених документів, а виконавчі листи є такими, що видані помилково та не підлягають виконанню. 

ДП МОУ «Готель «Козацький», зважаючи на ці обставини, подано до Шевченківського районного суду м. Києва заяву про перегляд ухвали суду у даній справі про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду за нововиявленими обставинами, а також про визнання виконавчих листів такими, що не підлягають виконанню. Наразі розгляд справи триває. 

Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва 04.01.2018 задовольнив клопотання слідчого про арешт державного майна Міністерства оборони України, балансоутримувачем якого є ДП МО України «Готель «Козацький», а саме: нерухомого майна у м. Києві за наступними адресами: вул. Михайлівська, буд. 1/3; пров. Шевченка, буд. 5; вул. Авіаконструктора Антонова, буд. 2/32; вул. Ярославів Вал, буд. 15-Б. 

У приміщенні Кабінету Міністрів України 10.01.2018 за головуванням Першого віце-прем'єр-мініста України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України, за участю представників Міністерства оборони України та військової прокуратури Центрального регіону України відбулась нарада з питань передачі зі сфери управління Міністерства оборони України до сфери управління Міністерства економічного розвитку і торгівлі України цілісного майнового комплексу державного підприємства «Готель «Козацький». Було наголошено під час вказаної наради на обставини, які перешкоджають здійсненню такої передачі та наголошено про існування на цей час судової заборони вчинення будь яких реєстраційних дій щодо цього цілісного майнового комплексу. 

На даний час, зауважує прес-служба військової прокуратури, Міністерство оборони України здійснює управління, а ДП МОУ «Готель «Козацький» є балансоутримувачем державного нерухомого майна у м. Києві за вищевказаними адресами. 

Прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України завершила повідомлення: "Таким чином думка автора публікації, викладеної в інтернет-виданні «Обозреватель» щодо штучного затягування виконання рішення Стокгольмського арбітражу, не відповідає встановленим фактам. Остаточне рішення повинно бути прийнято виключно відповідними судами".

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Чи потрібно стати на коліна: про цінність життя і право donum auctoris Чи потрібно стати на коліна: про цінність життя і право
Так співпало – трагічні події під Павлополем, загибель чотирьох українських захисників, які все, що бачили та відчу...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Вересень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
ЗАХОДИ
20.09.2019 08:30:00 - VIII Податковий форум
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика