Злочинну групу організаторів каналу постачання до Російської Федерації запчастин і комплектуючих до ракетних систем, а саме – систем управління реактивними снарядами, систем навігації та зв’язку, які були викрадені безпосередньо зі складів військових частин, де вони зберігалися, чи зняті з бойової техніки, – викрила військова прокуратура Київського гарнізону Центрального регіону України.
Прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України повідомила: з двох братів – організаторів групи – затримано одного. Під процесуальним керівництвом військової прокуратури Центрального регіону затримання відбулося спільно зі співробітниками Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБ України.
Установлено досудовим розслідуванням: протягом 2014-2018 років вказані громадяни України передавали через кур’єрів до Російської Федерації зазначене обладнання для подальшого виготовлення продукції військового призначення та зброї на території країни-агресора. Серед вилученого під час передачі до Російської Федерації обладнання: діоди типу 2Д922А, які використовують при виготовленні командно-вимірювальної системи «КОМПАРУС», виробником якої є ракетно-космічний завод «ГКНПЦ ім. М.В. Хрунічева» (м. Москва, РФ), та діоди типу2Д922АВ, які встановлюють в маркерному, курсовому та глісадному модулях в складі бортової навігаційно-посадочної апаратури «КУРС-93-М».
Прес-служба зауважує: за оперативною інформацією, вилучене обладнання протягом 20 років викрадали зі складів військових частин та знімали з бойової техніки. Ці дані перевірять у ході подальшого проведення досудового розслідування.
Зброя, виготовлена з встановленням комплектуючих українського виробництва, призначалася для подальшого використання її проти українських військових формувань та державних силових структур під час проведення Операції об’єднаних сил на Сході України. Тобто: зрадники України діяли з метою сприяння діяльності терористичним організаціям «ДНР» та «ЛНР».
Правоохоронці виявили та вилучили під час санкціонованих судом обшуків, в ході проведення слідчих дій за місцями роботи та проживання фігурантів справи: фінансово-господарську документацію, чорнові записи, електронне листування зі замовниками з Російської Федерації, а також і значну кількість вказаних елементів і комплектуючих військового призначення та подвійного використання, у тому числі – чотири спеціальні комплекси автоматизованих засобів відображення (елемент управління повітряним рухом) «Топаз-2000».
Затриманому повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України. Щодо нього застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою.
Оголошено у розшук другого організатора злочинної групи.
Триває досудове розслідування.
Довідково: ч. 1 ст. 258-3 КК України, «Створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, а так само організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації – караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої».