Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник наголосив 21 лютого 2018 року у Києві під час презентації дослідження Transparency International «Індекс сприйняття корупції» (CPI) за 2017 рік на тому, що темпи ефективності боротьби з корупцією в Україні можуть зрости лише за умови створення Спеціалізованого антикорупційного суду, який забезпечить вироки і справедливе покарання для топ-корупціонерів.
Україна, згідно з дослідженням, за результатами 2017 року здобула 30 балів зі 100 можливих і посіла 130 місце у рейтингу (зі 180 країн світу), покращивши свою позицію у рейтингу в порівнянні з 2016 роком на 1 бал.
Прес-центр НАБУ цитує Артема Ситника, який, зокрема, зазначив: «Антикорупційне бюро було створено в квітні 2015 року, і вже у грудні того ж року, після обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, розпочало свої перші розслідування. За два роки у судових інстанціях опинилися понад 100 справ від НАБУ та САП. Однак, на жаль, ці справи судами майже не розглядаються. Переконаний, без створення Антикорупційного суду, який зможе винести справедливі рішення у справах щодо топ-корупціонерів, подальша боротьба з корупцією неможлива».
Зі слів очільника Бюро, за умови створення і початку роботи Антикорупційного суду вже у 2018 році, Україна змогла би значно покращити свої позиції в рейтингу «Індекс сприйняття корупції».
На заході були презентовані рекомендації Transparency International для посилення боротьби з корупцією в Україні. Експерти радять, зокрема, якомога швидше запустити Антикорупційний суд та продовжити судову реформу, а також надати право на автономне прослуховування НАБУ.
Довідково: індекс сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index, СРІ) — дослідження антикорупційної мережі Transparency International з 1995 року. Індекс є оцінкою від 0 (дуже високий рівень корупції) до 100 (вкрай низький рівень корупції) та вказує на рівень сприйняття корупції у державному секторі країни або території. CPI 2017 року спирається на 13 джерел даних із 12 незалежних установ, які спеціалізуються на аналізі врядування та бізнес-клімату.