Правова практикаПрактика правоохоронних органів

А.Ситник: Без створення Антикорупційного суду зростання темпів боротьби з корупцією неможливе

А.Ситник: Без створення Антикорупційного суду зростання темпів боротьби з корупцією неможливе

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник наголосив 21 лютого 2018 року у Києві під час презентації дослідження Transparency International «Індекс сприйняття корупції» (CPI) за 2017 рік на тому, що темпи ефективності боротьби з корупцією в Україні можуть зрости лише за умови створення Спеціалізованого антикорупційного суду, який забезпечить вироки і справедливе покарання для топ-корупціонерів.

Україна, згідно з дослідженням, за результатами 2017 року здобула 30 балів зі 100 можливих і посіла 130 місце у рейтингу (зі 180 країн світу), покращивши свою позицію у рейтингу в порівнянні з 2016 роком на 1 бал.

Прес-центр НАБУ цитує Артема Ситника, який, зокрема, зазначив: «Антикорупційне бюро було створено в квітні 2015 року, і вже у грудні того ж року, після обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, розпочало свої перші розслідування. За два роки у судових інстанціях опинилися понад 100 справ від НАБУ та САП. Однак, на жаль, ці справи судами майже не розглядаються. Переконаний, без створення Антикорупційного суду, який зможе винести справедливі рішення у справах щодо топ-корупціонерів, подальша боротьба з корупцією неможлива».

Зі слів очільника Бюро, за умови створення і початку роботи Антикорупційного суду вже у 2018 році, Україна змогла би значно покращити свої позиції в рейтингу «Індекс сприйняття корупції».

На заході були презентовані рекомендації Transparency International для посилення боротьби з корупцією в Україні. Експерти радять, зокрема, якомога швидше запустити Антикорупційний суд та продовжити судову реформу, а також надати право на автономне прослуховування НАБУ.
Довідково: індекс сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index, СРІ) — дослідження антикорупційної мережі Transparency International з 1995 року. Індекс є оцінкою від 0 (дуже високий рівень корупції) до 100 (вкрай низький рівень корупції) та вказує на рівень сприйняття корупції у державному секторі країни або території. CPI 2017 року спирається на 13 джерел даних із 12 незалежних установ, які спеціалізуються на аналізі врядування та бізнес-клімату.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
На захист суверенності України та демократії в Європі donum auctoris На захист суверенності України та демократії в Європі
Від «Тигрів», «Пантер» до «Леопардів» у бронетанковому оснащенні Збройних Сил Німеччини пройшло більше 70-ти років.
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика