Правова практикаПрактика правоохоронних органів

СБУ: в Україні заблоковано розповсюдження шпигунського програмного забезпечення

СБУ: в Україні заблоковано розповсюдження шпигунського програмного забезпечення

Спільно з прокуратурою співробітники СБ України заблокували розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, яке призначалося для віддаленого негласного отримання інформації з мобільних терміналів.

Установлено: програму для прихованого зняття інформації з мобільних пристроїв розробила група зловмисників з різних регіонів України. Вони продавали свої «продукти» клієнтам через спеціально створені веб-ресурси.

Заповнивши на сайті відповідну заявку, замовник отримував спочатку тестовий доступ до «сервісу». Згодом йому надходило посилання, яке він мав фізично «закачати» на телефон потрібної йому особи. При включенні мобільного телефону програма запускалася автоматично, не виявляла ознак активності під час роботи та діяла приховано від власника.

Хакерське забезпечення дозволяло перехоплювати телефонні розмови, СМС- та ММС-листування, фіксувати місцезнаходження абонента, «знімати» спілкування через популярні месенджери та електронну пошту, надавати доступ до фото- і відеофайлів, що зберігаються на мобільному пристрої.

Отримані дані зберігалися для клієнта в «особистому кабінеті» на веб-ресурсах зловмисників. Замовник повинен був здійснити оплату на необхідний йому термін через електронні платіжні системи для постійного користування «сервісом»

Під час низки обшуків,  проведених співробітниками Управління СБ України в Харківській області в офісах та за місцями мешкання учасників групи, вилучено докази протиправної діяльності зловмисників.

Виявлене програмне забезпечення, встановлене на мобільному пристрої, за висновками фахівців, є спеціальним технічним засобом негласного отримання інформації.

Прес-центр СБ України повідомив: кримінальне провадження здійснюється за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 359 (незаконне використання спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації) та ч. 1 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про оголошення фігурантам справи підозри в скоєнні злочинів. Тривають невідкладні слідчо-оперативні дії.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
На захист суверенності України та демократії в Європі donum auctoris На захист суверенності України та демократії в Європі
Від «Тигрів», «Пантер» до «Леопардів» у бронетанковому оснащенні Збройних Сил Німеччини пройшло більше 70-ти років.
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Березень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика