Правова практикаПрактика правоохоронних органів

НАБУ: підозра п'ятьом у справі закупівлі дизпалива «Укрзалізницею»

НАБУ: підозра п'ятьом у справі закупівлі дизпалива «Укрзалізницею»

Під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури детективи Національного антикорупційного бюро України повідомили 17-18 липня 2018 року посадовцям ПАТ «Укрзалізниця» та представникам ТОВ «Вог Аеро Джет» (навесні 2018 року змінила назву на ТОВ «Воленс Трейд») про підозру у зловживанні службовим становищем, через ці дії «Укрзалізниці» завдано збитки в особливо великих розмірах. 

У вчиненні злочину, кваліфікованого за ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України («Зловживання владою або службовим становищем»), зокрема, підозрюються: 

- колишній керівник Філії «Центр забезпечення виробництва» (далі — «ЦЗВ») ПАТ «Укрзалізниця» (чинний на момент вчинення злочину); 

- колишній заступник начальника Філії «ЦЗВ» ПАТ «Укрзалізниця» (чинний на момент вчинення злочину); 

- начальник відділу нафтопродуктів управління обліку нафтопродуктів та складського господарства Філії «ЦЗВ» ПАТ «Укрзалізниця»; 

- куратор компанії-постачальника палива — довірена особа кінцевих власників фінансово-промислової групи, до складу якої входить компанія-постачальник палива «Укрзалізниці». 

- особа, підлегла куратора, відповідальна за пошук та супроводження державних закупівель нафтопродуктів, у яких брала участь компанія-постачальник палива «Укрзалізниці». 

Місцезнаходження трьох із зазначених осіб — екс-керівника Філії, куратора компанії-постачальника та його підлеглого   — не встановлено, тому про підозру їм повідомлено у спосіб, передбачений ч.1 ст.278 Кримінального процесуального кодексу України. Щодо інших підозрюваних — вирішується питання обрання запобіжних заходів. 

Прес-центр НАБУ повідомляє: за даними слідства, у березні 2016 року ТОВ «Вог Аеро Джет» виграло тендер та уклало з Філією «ЦЗВ» ПАТ «Укрзалізниця» договір поставки дизпалива за економічно вигідною ціною, яка на той момент була нижчою за ринкову. Згодом «Укрзалізниця» та постачальник тричі (23, 25 і 29 березня 2016 року) підписували додаткові угоди до договору поставки. Відповідно до цих угод, службові особи «Укрзалізниці», користуючись нормою закону про можливість підвищення ціни до 10% у випадку її коливання на ринку, кілька разів додатково збільшували вартість дизпалива для залізниці. 

Слідство з’ясувало: законних підстав для укладання третьої додаткової угоди не було, оскільки впродовж 25-29 березня 2016 року ринкові ціни на пальне не зростали. Тому закупівельна ціна дизпалива не лише втратила свою економічну привабливість, але й перевищила ринковий рівень цін, що, на думку детективів, призвело до спотворення результатів торгів. «Укрзалізниця» закупила у переможця тендеру три чверті від запланованого обсягу палива за цінами, підвищеними на підставі третьої додаткової угоди, і в результаті переплатила постачальнику за дизельне пальне 92 млн грн. 

Прес-центр НАБУ інформує: згадана додаткова угода вплинула і на ціну палива, яка визначалась наступними (четвертою та п’ятою) додатковими угодами. На переконання детективів, це збільшило вартість придбаних обсягів палива за договором поставки на 22 млн грн. Ці обставини також, на їхню думку, мають бути враховані під час притягнення до кримінальної відповідальності винних осіб. 

Детективи НАБУ розпочали розслідування наведених фактів у вересні 2016 року. 

У рамках кримінального провадження ініційовано низку судових позовів, за результатами розгляду яких суд підтвердив безпідставність та незаконність укладення третьої додаткової угоди.

 

Такого висновку дійшов і Господарський суд м. Києва 27 липня 2017 року.

А 18 жовтня того ж року це рішення підтвердив і Київський апеляційний господарський суд.

Верховний суд України 15 березня 2018 року відхилив касацію ТОВ «Вог Аеро Джет» на рішення судів нижчої інстанції. Детективи НАБУ вважають, що таким чином здобули додаткові аргументи на користь версії слідства.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
На захист суверенності України та демократії в Європі donum auctoris На захист суверенності України та демократії в Європі
Від «Тигрів», «Пантер» до «Леопардів» у бронетанковому оснащенні Збройних Сил Німеччини пройшло більше 70-ти років.
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Березень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика