Під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури 24 квітня 2018 року детективи Національного антикорупційного бюро України викрили посадовця одного з міжрайвідділів Головного управління Служби безпеки України в м. Києві та Київській області на отриманні ним неправомірної вигоди в розмірі 47,5 тис дол США.
Посадовець СБУ, як вбачається з матеріалів кримінального провадження, одержав від посередників 47,5 тисяч доларів за непритягнення до відповідальності осіб, які могли отримати посвідки на постійне або тимчасове проживання на території України в незаконній спосіб. Посадовець СБУ, як вважає слідство, володів інформацією, яка свідчила про отримання низкою іноземців посвідок на проживання в Україні через укладання фіктивних шлюбів із громадянками України. Працівник СБУ скористався тим, що доступ до таких даних відкривав можливості для шантажу та вимагання неправомірної вигоди. Прес-центр НАБУ наголошує: належне розслідування даних фактів мало б наслідком можливе видворення цих осіб з території України.
Посадовцю предмет неправомірної вигоди передався двома частинами. Він був затриманий під час отримання другої частини суми в розмірі 36 тис дол США. Викрита особа могла, переконані детективи НАБУ, діяти в складі злочинного угрупування.
У автомобілі працівника СБУ за результатами проведеного обшуку виявлено та вилучено предмет неправомірної вигоди, документи, які мають значення для кримінального провадження, набої до нарізної вогнепальної зброї, а також речовину, зовні схожу на наркотичний засіб.
У порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України вказану особу та посередника у передачі коштів затримано. Готують повідомлення їм про підозру та обрання запобіжних заходів.
Детективами НАБУ, з метою документування можливої протиправної діяльності організованої групи, проведено обшуки за місцем роботи затриманого, у помешканнях осіб, ймовірно причетних до скоєння злочину, а також у Дніпровському управлінні поліції ГУ НП у місті Києві.
Проводять необхідні слідчі (розшукові) дії для встановлення кола задіяних осіб та з’ясування усіх обставин вчинення злочину.
Довідково: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.