Прес-центр НАБУ інформує: 25 квітня 2018 року керівнику структурного підрозділу одного з міжрайвідділів Головного управління Служби безпеки України в м. Києві та Київській області, викритому напередодні на отриманні неправомірної вигоди в розмірі 47,5 тис. дол. США, повідомлено про підозру у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України. Про підозру повідомлено також і посереднику у передачі коштів: цій особі інкримінують вчинення злочину, передбаченого ч.5 ст.27, ч.4 ст.368 КК України. На стадії вирішення питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.
Прес-центр НАБУ наголошує: слідство має докази, які свідчать, що посадовець СБУ отримав кошти за непритягнення до відповідальності осіб, які могли отримати посвідки на постійне або тимчасове проживання на території України в незаконній спосіб. Підозрюваний, переконані детективи НАБУ, володів інформацією, яка свідчила про отримання низкою іноземців посвідок на проживання в Україні через укладання фіктивних шлюбів із громадянками України, і працівник СБУ скористався тим, що доступ до таких даних відкривав можливості для шантажу та вимагання неправомірної вигоди. Належне розслідування цих фактів могло мати наслідком видворення цих осіб з території України.
Під час прес-брифінгу директор НАБУ Артем Ситник, коментуючи слідчу дію, повідомив: «Ця особа брала по три тисячі доларів з кожного, хто на підставі фейкових документів перебував на території України». І зазначив, що затримання посадовця СБУ відбулося в рамках розслідування Національним бюро фактів корупції в сфері міграційної політики. А.Ситник нагадав: викриття цих зловживань було об’єктом спецоперації НАБУ, зірваної в листопаді 2017 року через дії Генеральної прокуратури та Служби безпеки України. Проте, незважаючи на ці перешкоди, детективи продовжили розслідування.
Директор НАБУ підкреслив: «Якщо хтось думав, що Другий підрозділ детективів НАБУ, де працюють офіцери під прикриттям, був розгромлений (в результаті зриву спецоперації НАБУ з виявлення організованого злочинного угруповання у складі нинішніх та колишніх працівників центрального апарату та територіальних підрозділів ДМСУ — прим. НАБУ), то це не так. Він продовжує працювати і останнє затримання є якраз продовженням тієї операції».
У детективів НАБУ є переконаня, що підозрювані могли діяти в складі злочинного угрупування.
У автомобілі працівника СБУ за результатами проведеного обшуку виявлено та вилучено предмет неправомірної вигоди, документи, які мають значення для кримінального провадження, набої до нарізної вогнепальної зброї, а також речовину, зовні схожу на наркотичний засіб.
Застереження: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.