Розслідування стосовно судді Господарського суду Харківської області, яка ухвалила рішення на користь приватного підприємства-учасника схеми з розкрадання газу ПАТ «Укргазвидобування» завершили детективи Національного антикорупційного бюро України. На підставі матеріалів розслідування НАБУ прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури 16 серпня 2018 року скерували обвинувальний акт до суду для розгляду по суті.
Прес-центр НАБУ деталізує: служительку Феміди підозрюють у прийнятті нею завідомо неправосудного рішення у господарській справі. Для прикладу, суддя зобов’язала ПАТ «Укргазвидобування» (100% акцій належать НАК «Нафтогаз України», яка є власністю держави) передати на користь приватного товариства природний газ, попередньо арештований ухвалами слідчого судді у кримінальному провадженні Національного бюро (так звана «газова справа»).
Рішення підозрювана ухвалила на підставі розгляду зустрічної позовної заяви від приватного товариства, розгляд якого до того ж, відбувся без сплати позивачем судового збору, внаслідок чого державний бюджет недоотримав понад 200 тис грн.
У межах цієї ж господарської справи, за даними слідства, суддя задовольнила клопотання представника приватного товариства: зменшила розмір пені, що підлягала стягненню з ТОВ за основним позовом, та відстрочила на один рік виконання рішення щодо стягнення понад 3 млн грн боргу на користь ПАТ «Укргазвидобування» за відсутності документального підтвердження наявності підстав для задоволення такого клопотання.
Прес-центр НАБУ наголошує: в подальшому вказане рішення судді господарського суду Харківської області скасував постановою Харківський апеляційний господарський суд.
Про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.2 ст.364 та ч.1 ст.375 Кримінального кодексу України, судді повідомлено 21 березня 2018 року.
А 17 травня 2018 року судді відкрито матеріали кримінального провадження для ознайомлення.
Детективи НАБУ розпочали розслідування наведених фактів у січні 2017 року.
Застереження: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.