Прес-центр НАБУ повідомляє наступне у відповідь на запити ЗМІ та з метою уникнути спекуляцій: заяви буцім-то про те, що Національне антикорупційне бюро України пропонувало народному депутату Олександру Онищенку, який, за даними слідства, є організатором масштабної корупційної «газової схеми», укласти «угоду зі слідством» без відома прокурорів САП, не відповідають дійсності.
З вересня 2016 року Саме від адвокатів Олександра Онищенка до детективів Бюро неодноразово надходила ініціатива про співпрацю в обмін на компенсацію збитків та надання показів стосовно низки високопосадовців. Детективи НАБУ, у свою чергу, повідомили адвокатів, що укладення таких угод — це компетенція винятково прокуратури.
Детективами НАБУ надавались відповідні роз’яснення підозрюваному під час усіх трьох відеоопитувань упродовж грудня 2016 — травня 2017 років, адже кожного разу народний депутат так чи інакше піднімав тему співпраці зі слідством. Детективи намагалися з’ясувати під час відеоопитувань умови, за яких Олександр Онищенко готовий був би піти на «угоду», а також конкретику щодо фактів корупції за участі високопосадовців, котрою підозрюваний був готовий поділитися. Всі ці деталі були озвучені представникам САП та безпосередньо керівнику антикорупційної прокуратури.
Під час першого спілкування з Олександром Онищенком, окрім того, через інтернет-відеозв’язок у грудні 2016 року участь у ньому разом із детективами Бюро брав керівник одного з відділів САП.
Прес-центр НАБУ підкреслює: відповідно до ч.11 ст.232 Кримінального процесуального кодексу України результати усіх таких бесід належним чином оформлені та долучені до матеріалів слідства. Усі дії здійснено під процесуальним керівництвом прокурорів САП, з виконанням їхніх вказівок та доручень. Ці вказівки стосувались, з-поміж іншого, слідчих дій детективів за кордоном, в тому числі – в частині вибору країн для проведення допитів підозрюваного.
Прес-центр НАБУ наголошує: як правоохоронний орган, Національне бюро діє виключно відповідно до чинного законодавства. За погодженням та під керівництвом прокурорів САП відбуваються всі процесуальні та слідчі дії. Отож: заяви про нібито перевищення повноважень детективами Бюро в частині неповідомлення про ініціативу підозрюваного прокурорів – є нічим іншим, як спробою дискредитувати роботу антикорупційного органу, підводить риску прес-центр НАБУ.
Застереження: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.