На Запоріжжі група активістів, переважно з інших регіонів України, в одній з аптек Дніпровського району вилучили лікарські препарати та спалили їх. Відкрито кримінальне провадження.
Відділ комунікації поліції Запорізької області повідомив: 20 січня близько 12 години біля будівлі ГУНП в Запорізькій області зібрались близько 70 представників однієї з громадських організацій Дніпра, Харкова, Запоріжжя та інших міст України, які виступили проти реалізації нарковмісних препаратів в аптеках без рецептів. З лідерами активістів зустрівся заступник керівника поліції області Юрій Попов. Полковник поліції запросив ініціативну групу до приміщення обласної поліції, де обговорив з присутніми існуючі проблеми та шляхи їх вирішення. Близько 14 години учасники зібрання розійшлись.
Проте, йдеться у інформації, близько 14:15 того ж дня активісти зайшли до приміщення аптеки по проспекту Металургів та вчинили сварку. Під час конфлікту один з чоловіків вдарив працівницю аптеки, жінку 1992 року народження. Її з тілесними ушкодженнями доставили до лікарні, а після надання медичної допомоги відпустили додому. Після цього, громадяни винесли з приміщення на вулицю коробки з лікарськими засобами та підпалили. Активісти вказують, що це були нарковмісні препарати.
Потім учасники розійшлись. Поліцейськими відкрито кримінальне провадження за ознаками ч.2 ст.296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. На даний час триває досудове розслідування.
Поліція Запорізької області вживає заходи, спрямовані на встановлення всіх обставин події та причетних осіб до скоєння злочину.
Відділ комунікації поліції Запорізької області наголошує: проблема у напрямку протидії наркозлочинності у Запорізькій області існує. Керівництво поліції області та Управлінням протидії наркозлочинності вживають організаційні та практичні заходи, направлені на покращення стану протидії наркозлочинності на території регіону, а також вирішення проблемних питань та виправлення недоліків.
Підкреслено: питання боротьби з наркозлочинністю належить не тільки до компетенції поліції. Для вирішення цього питання потрібен, і справді, комплексний підхід і прокуратури й інших правоохоронних органів. Ця проблема також потребує активної участі в цій роботі органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, закладів охорони здоров’я, навчальних закладів та громадських організацій. Останні вказують поліції на існуючу проблему у сфері боротьби з наркозлочинністю. В свою чергу, поліцейські готові до співпраці. Проте всі заходи, зауважується у повідомленні, необхідно проводити згідно та лише в рамках чинного законодавства.