Правова практикаПрактика правоохоронних органів

САП: час становлення піарної складової давно закінчився

САП: час становлення піарної складової давно закінчився

Спеціалізована антикорупційна прокуратура подає у соцмережі наступне повідомлення: "Низкою ЗМІ в тому числі в мережі Інтернет опубліковано відеозапис спілкування за допомогою електронних засобів зв’язку між Онищенком О.Р. та співробітниками НАБ України щодо укладення угоди у кримінальному провадженні і також вчора НАБУ поширило інформацію про правові підстави такого спілкування.

Закликаємо НАБУ як орган досудового розслідування не вводити громадськість в оману шляхом поширення інформації, яка не відповідає дійсності та припинити «жонглювання» нарізками відеозаписів.

Роз’яснюємо, що, відповідно до ч. 2 ст. 469 КПК України, угода про визнання винуватості може бути укладена за ініціативою виключно прокурора або підозрюваного чи обвинуваченого.

На проведення вказаного спілкування прокурорами у кримінальному провадженні, у тому числі старшим групи – керівником САП Назаром Холодницьким, доручення чи вказівки детективам не надавались та, відповідно, повноваження щодо ініціювання укладення угоди не могли делегуватись в будь-якому прояві.

Крім цього, керівник Головного підрозділу детективів НАБУ Калужинський А.В., який ймовірно з оприлюднених у ЗМІ відеозаписів, вів вказані перемовини, взагалі не є детективом у вказаному провадженні та не був включений до складу групи детективів у жодному з кримінальних проваджень щодо Онищенка О.Р. 

Інформації щодо проведення опитувань Онищенка О.Р. в режимі відеоконференції щодо укладення угоди про визнання винуватості до САП від НАБ України не надходило.

Разом з тим, опитування Онищенка О.Р., у якому брав участь керівник відділу САП, стосувалось зовсім іншого кримінального провадження, розпочатого за публічними заявами Онищенка О.Р., а прокурор, який приймав у цьому участь не є прокурором у кримінальному провадженні за підозрою Онищенка О.Р. та відповідно не міг обговорювати питання укладення угоди у кримінальному провадженні.

Інформація про проведення інших «перемовин» з підозрюваним Онищенком О.Р. була прихована детективами від процесуальних керівників, тому посилання прес-служби НАБУ на поінформованість САП та її керівника не відповідає дійсності. 

Ба більше, після отримання інформації про таємні переговори керівництва та детективів НАБУ з Онищенком (інтерв’ю Онищенка інтернет-виданню Українська правда від 14 грудня 2017 року) на питання керівника САП про озвучені факти, керівництво НАБУ все заперечувало, посилаючись на неправдивість заяв підозрюваного Онищенка О.Р.

Безпосередньо підозрюваний Онищенко О.Р. чи його адвокати не звертались до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з ініціативою про укладення угоди про визнання винуватості, а вказане питання прокурорами САП із підозрюваним чи його захисниками взагалі не обговорювалось у будь-якому з форматів.

Роль організатора злочинної організації та участь у вчиненні особливо тяжких злочинів, що інкримінуються Онищенку О.Р. в рамках висунутої підозри не дозволяє взагалі стверджувати про можливість укладення угоди про визнання винуватості з підстав, передбачених п. 2 ч. 4 ст. 469 КПК України.

Таким чином, враховуючи, що в опублікованих відеозаписах переговорів ймовірно керівника Головного підрозділу детективів НАБУ та інших детективів з підозрюваним Онищенком О.Р. про конкретні умови укладення угоди, в саме обговорення чіткої суми та подальшої долі підприємств, належних йому та фактичного підтвердження факту «конфіденційного» спілкування без відома прокурорів - процесуальних керівників, 14 травня відомості про вказані події внесено до ЄРДР та розпочато кримінальне провадження, досудове слідство у якому доручено Головному слідчому управлінню Національної поліції України.

І насамкінець, хочемо застерегти детективів та керівництво НАБ України від надання в засоби масової інформації неправдивих даних, які маніпулюють суспільною думкою та створюють у громадськості перекручене уявлення про роботу правоохоронних органів, їх функції, завдання та кінцеву мету діяльності.

Шановні колеги, час становлення піарної складової в нашій діяльності вже давно закінчився!

Виконуйте ваші функції повно, всебічно, об’єктивно, без політичних та рейтингових складових, перестаньте перекладати відповідальність на всіх оточуючих та припиніть в своїх прорахунках звинувачувати прокурорів, суддів, депутатів, і врешті-решт Український народ!"

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика