Правова практикаПрактика правоохоронних органів

САП: судитимуть службовців Укрзалізниці

САП: судитимуть службовців Укрзалізниці

Обвинувальний акт у кримінальному провадженні за підозрою службових осіб одного з підприємств Укрзалізниці та комерційних підприємств у заволодінні коштами залізниці під час проведення тендерних закупівель, а також вчиненні ряду інших пов’язаних з цим злочинів.затверджено та передано для судового розгляду прокурорами САП 6 червня 2018 року 

Слідством, проведеним детективами НАБУ, з’ясовано: в результаті здійснення у 2014 році державної закупівлі елементів кріплень для залізничної колії службові особи дочірнього підприємства Укрзалізниці за попередньою змовою із службовими особами комерційних підприємств так званої групи «Інкомм», володіючи інформацією про реальну ринкову вартість предмету закупівлі, умисно та всупереч інтересам державного підприємства акцептували попередньо узгоджені, завищені на суму понад 21,4 млн грн., цінові пропозиції одного з цих комерційних підприємств та, зловживаючи службовим становищем, перерахували відповідні кошти на його розрахункові рахунки. 

Службові особи комерційних підприємств, отримавши ці гроші, легалізували їх походження шляхом подальшого перерахування на рахунки іншого підприємства за нібито отримані послуги, ухилившись при цьому від сплати податків (ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 366 КК України). 

Для детективів НАБУ та прокурорів САП це кримінальне провадження – уже третє з числа завершених, які стосуються участі підприємств групи «Інкомм» у тендерних закупівлях Укрзалізниці. 

Спеціалізована антикорупційна прокуратура у facebook нагадала: перший обвинувальний акт стосовно п’яти осіб у скоєнні аналогічних злочинів у 2015 році та замаху на заволодіння державними коштами у 2016 році було передано до суду ще у березні минулого року, однак до цього часу підготовче засідання у Солом’янському районному суді міста Києва ще не відбулось. 

До суду у квітні вже цього року спрямовано другий обвинувальний акт стосовно ймовірного організатора усіх цих злочинів – фактичного контролера комерційних підприємств, що входили до складу групи «Інкомм». Але досудове розслідування закінчено в порядку спеціального провадження, адже обвинувачений переховується від органів досудового розслідування та суду, ймовірно – у Болгарії, громадянством якої (разом з українським) він володіє. 

Застереження: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар

DB query error.
Please try later.