Правова практикаПрактика правоохоронних органів

САП: забезпечується належна доказова база у судовому розгляді за обвинуваченням директора Запорізького ТМК

САП: забезпечується належна доказова база у судовому розгляді за обвинуваченням директора Запорізького ТМК

Спеціалізована антикорупційна прокуратура на сторінці у facebook розповсюдила повідомлення, у якому, зокрема, сказано: "Поширена окремими громадськими організаціями інформація щодо свідомого ненадання прокурорами САП до суду вирішальних доказів по справі директора ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» не відповідає дійсності".

САП стверджує: усі факти виведення коштів з товариства на цей час уже підтверджено доказами, долученими до матеріалів судової справи.

Зокрема, Заводський районний суд м. Запоріжжя продовжує розгляд обвинувального акту за обвинуваченням директора ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» у вчиненні розтрати коштів вказаного підприємства в сумі 492 млн грн за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України. 

Суд протягом січня-березня цього року здійснював дослідження пред’явлених стороною обвинувачення письмових доказів на підтвердження вчиненого злочину. Важливе місце серед вказаних доказів займають платіжні документи, що підтверджують перерахування (розтрату) коштів з рахунків ТОВ «ЗТМК» на користь третіх осіб.

Справді, окрім іншого, до суду 01.02.2018 були заявлені банківські виписки з рахунку ТОВ «ЗТМК», відкритого в ПАТ КБ «Надра», що були отримані за наслідками здійснення попереднім органом досудового розслідування (до визначення підслідності у провадженні за НАБУ) тимчасового доступу до документів зазначеної банківської установи на підставі наданого слідчим суддею дозволу. У подальшому судом, незважаючи на обґрунтоване заперечення прокурора, задоволено подане стороною захисту клопотання про визнання зазначених доказів недопустимими з підстав нібито допущених порушень вимог КПК України під час проведення вказаної процесуальної дії. 

Саме викладена ситуація згодом стала приводом для поширення наприкінці березня окремими представниками громадськості інформації в ЗМІ про свідоме невжиття прокурорами заходів на повторне отримання цих виписок та подання їх до суду, без яких неможливо буде підтвердити виведення коштів з підприємства, як наслідок – можливе виправдання обвинуваченого. 

САП зауважує: з такими категоричними твердженнями неможливо погодитись, та слід зазначити, що судом відмовлено в долученні до матеріалів справи лише частини документів по окремому рахунку. А доведене виведення коштів з товариства здійснювалось з декількох рахунків, інформація по більшості з яких вже надана до суду.

САП звертає увагу: окрім цього, розповсюджувачі даної інформації не врахували, що на підтвердження відповідних платежів (згідно відхилених виписок), стороною обвинувачення ще 06.03.2018 до суду заявлені та долучені до справи інші докази, а саме – платіжні доручення ТОВ «ЗТМК» на перерахування коштів, засвідчені працівниками підприємства та банківської установи.

Прокурором під час засідань, які відбулись 28 та 30 березня, було продовжено надання до суду доказів вчинення директором ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат» інкримінованого йому злочину, зокрема, досліджені матеріали державного аудиту товариства, ряд документів Фонду державного майна України, електронні носії інформації з відомостями про рух грошових коштів по банківських рахунках. Здійснено допит трьох свідків, якими фактично підтверджено обставини, що є предметом обвинувачення. 

Слід зазначити, інформує САП: стосовно зазначених документів, в прийнятті яких раніше було відмовлено, стороною обвинувачення проводиться робота з їх повторного отримання та пред’явлення до суду під час наступних засідань. 

Прокурорами, таким чином, вживаються належні заходи з доведення справи до логічного завершення, а саме – обвинувального вироку.

Окремо акцентують увагу: "Слід також зазначити, що до САП будь-які звернення щодо стану судового розгляду зазначеного провадження та вжитих прокурорами заходів, спрямованих на збирання доказів, не надходили, відповідно, така інформація не надавалась. За умови неволодіння офіційними відомостями про дії прокурорів, будь-які підстави для категоричних тверджень про їх бездіяльність відсутні".

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Хто і чому в Україні проти військової юстиції ? donum auctoris Хто і чому в Україні проти військової юстиції ?
Військові стверджують, що на війні немає місця дилетантизму. Ба, більше – в армійському середовищі дилетанти є за...
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Січень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика