Правова практикаПрактика правоохоронних органів

Справа ДП «АМПУ»: визнано недійсним договір на 290 млн

Справа ДП «АМПУ»: визнано недійсним договір на 290 млн

Укладений між державним підприємством «Адміністрація морських портів України» (далі — ДП «АМПУ») та ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» договір на здійснення днопоглиблювальних робіт у портах України вартістю 290 млн грн визнано недійсним. Відповідне рішення Господарський суд міста Києва ухвалив 24 січня 2018 року. Таким чином суд у повному обсязі задовольнив позов, з яким для захисту державних інтересів звернулося Національне антикорупційне бюро України у серпні 2018 року. 

Судове рішення не вперше є прикладом ефективної співпраці детективів і фахівців Юридичного управління НАБУ та прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Адже його ухвалення не тільки підтверджує версію слідства про антиконкурентні узгоджені дії з боку посадовців ДП «АМПУ» та ТОВ «Техморгідрострой Миколаїв» при укладанні угоди, а й створює умови для подальшого повернення переплачених державним підприємством коштів. 

Прес-центр НАБУ підкреслює: договір на 290 млн грн є другим із двох визнаних судом недійсними на підставі матеріалів, зібраних детективами у рамках досудового розслідування кримінального провадження за фактами заволодіння у 2015–2017 роках коштами ДП «АМПУ» у результаті закупівель за завищеними цінами послуг із днопоглиблення підхідних каналів і акваторій Бердянського та Маріупольського морських портів. Перший договір, на суму 712 млн грн, визнано недійсним 18 липня 2018 року. 

Детективи НАБУ розпочали розслідування справи ДП «АМПУ» у грудні 2015 року та завершили у вересні 2018 року. Справу розглядає Шевченківський районний суд міста Києва. 

Установлено причетність до вчинення злочину 10 осіб, стосовно 8 осіб обвинувальний акт скеровано до суду, одну особу оголошено у розшук, із однією особою укладено угоду про визнання винуватості, відшкодовано 734 тис. грн завданих ДП збитків та накладено арешт на судно. 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
На захист суверенності України та демократії в Європі donum auctoris На захист суверенності України та демократії в Європі
Від «Тигрів», «Пантер» до «Леопардів» у бронетанковому оснащенні Збройних Сил Німеччини пройшло більше 70-ти років.
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Березень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика