Правова практикаПрактика правоохоронних органів

Тепло буде: АРМА обрала управителя Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ

Тепло буде: АРМА обрала управителя Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ

Прес-центр НАБУ стверджує: тепло в домівках містян Нового Роздолу та Новояворівська, що на Львівщині, може з’явитися найближчим часом. Адже 23 жовтня укладено договір між НАК «Нафтогаз України» та обраним АРМА управителем «Новояворівської ТЕЦ» та «Новороздільської ТЕЦ», за яким «Нафтогаз України» постачатиме газ цим ТЕЦ для подальшого виробництва теплової енергії населенню. 

Позитивний результат став можливим, завдяки консолідації зусиль Національного антикорупційного бюро України, Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), та НАК «Нафтогаз України». Спільними зусиллями вдалося подолати спротив власників та менеджменту ТЕЦ, в заручниках яких опинилося населення багатотисячних міст напередодні опалювального сезону.

Прес-центр нагадує: на майно двох ТЕЦ суд наклав арешт за клопотанням детективів НАБУ в межах розслідуваного ними кримінального провадження та передав його в управління АРМА в серпні 2018 року. Передача майна в управління є обов’язком Бюро як органу досудового розслідування, передбаченим абзацом 2 ч.1 ст.170 та п.6 ст.100 Кримінального процесуального кодексу України.

З’ясовано слідством: «Новороздільська ТЕЦ» та «Новояворівська ТЕЦ» – як складові єдиних майнових комплексів ТзОВ «Енергія-Новий Розділ» та ТзОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» – стали знаряддями вчинення кримінальних правопорушень, інкримінованих її службовим особам. Детективи переконані: обладнання зазначених ТЕЦ безпосередньо використовували для вчинення злочину. Аби запобігти можливості пошкодження, псування, знищення чи відчуження майна, на нього було накладено арешт та передано в управління Нацагентству.

Апеляційний суд міста Києва підтвердив аргументованість позиції НАБУ та АРМА і у серпні цього року визнав законним арешт та подальшу передачу в управління майна зазначених ТЕЦ. Проте, навіть попри цей факт НАБУ та АРМА стикнулись із фізичним супротивом колишнього менеджменту та їхнім небажанням допускати незалежного управителя, обраного АРМА.

Попри опір, АРМА та обраний незалежний управитель виконали всі необхідні дії не тільки задля збереження самого майна та його вартості, а й виконання соціально-господарської функції ТЕЦ – виробництва теплової енергії для забезпечення населення і бюджетних організацій.

Наприклад, управитель отримав ліцензії на виробництво теплової та електричної енергії, здійснив заходи з прийняття ТЕЦ до свого володіння з можливістю їх використання за функціональним призначенням, забезпечив безперешкодне отримання природного газу Управителем в межах договірних зобов’язань від НАК «Нафтогаз України» та наступне постачання теплової енергії населенню міст Новояворівськ та Новий Розділ.

Детективи НАБУ розпочали розслідування фактів заволодіння понад 300 млн куб м природного газу НАК «Нафтогаз України» у грудні 2016 року. Підприємства-власники Новояворівської та Новороздольської ТЕЦ (Львівська обл.), за даними слідства, впродовж 2013-2015 років уклали низку угод про закупівлю в НАК «Нафтогаз України» природного газу для виробництва теплової енергії населенню. Заради здешевлення тепла для цієї категорії споживачів, НАК постачав комерційним ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими від ринкових. Тим не менше, що встановили детективи НАБУ, понад 300 млн куб м «пільгового» газу Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ одержали незаконно, не плануючи використовувати його для потреб населення. Газ вони використали у власній господарській діяльності для виробництва електрики, яку в подальшому реалізували ДП «Енергоринок», що призвело до завдання збитків державі.

 

Застереження: відповідно до частини першої статті 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
На захист суверенності України та демократії в Європі donum auctoris На захист суверенності України та демократії в Європі
Від «Тигрів», «Пантер» до «Леопардів» у бронетанковому оснащенні Збройних Сил Німеччини пройшло більше 70-ти років.
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Березень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика