Правова практикаПрактика правоохоронних органів

ВАКС: щодо відмови слідчого судді

ВАКС: щодо відмови слідчого судді

Коментар судді-спікера ВАКС Віри Михайленко щодо відмови слідчого судді у задоволенні клопотання детектива НАБУ про встановлення строку стороні захисту для ознайомлення із матеріалами досудового розслідування у так званій справі ОАСК.

Суддя-спікер ВАКС Віра Михайленко: «встановлення факту зволікання стороною захисту є ключовим критерієм при вирішенні питання про обмеження її права на ознайомлення з матеріалами досудового розслідування. Такими є вимоги закону, адже слідчий суддя зобов’язаний встановити строк для ознайомлення з матеріалами у разі зволікання при ознайомленні з матеріалами, до яких надано доступ».

09 липня 2021 року слідчий суддя Вищого антикорупційного суду відмовив у задоволенні клопотання детектива НАБУ про встановлення строку стороні захисту для ознайомлення із матеріалами досудового розслідування у так званій справі Окружного адміністративного суду Києва.

Під час розгляду клопотання слідчим суддею встановлено, що загальний обсяг зібраних у ході досудового розслідування у кримінальному провадженні матеріалів складає 220 томів; близько 4 Гб цифрової інформації на наступних носіях інформації: оптичні диски – розсекречені додатки до протоколів за результатами проведених НСРД; карти пам’яті – розсекречені додатки до протоколів за результатами проведених НСРД; оптичні диски та карти пам’яті, які є додатками до протоколів слідчих (розшукових) та процесуальних дій (відеозаписи обшуків, допитів, зразки голосу, копії інформації, вилучених у ході тимчасових доступів до речей та документів, витребуваних на запити тощо); НЖМД – додатки до протоколів оглядів; а також речові докази (документи), наявні в цих томах.

Кілька підозрюваних та їхніх захисників уже розпочала ознайомлення із матеріалами досудового розслідування у кримінальному провадженні. Разом з тим, у матеріалах клопотання відсутні достовірні дані про дату, коли інші захисники та підозрювані повідомлені про завершення досудового розслідування і їм надано доступ до матеріалів досудового розслідування.

Оскільки неможливо встановити дату повідомлення усіх підозрюваних та їхніх захисників про відкриття матеріалів досудового розслідування, то неможливо встановити і факт зволікання цими особами при ознайомленні з матеріалами, до яких надано доступ, вказав слідчий суддя в своїй ухвалі.

Слід зазначити, що встановлення факту зволікання стороною захисту є ключовим критерієм при вирішенні питання про обмеження права на ознайомлення з матеріалами досудового розслідування. Такими є вимоги закону, адже слідчий суддя зобов’язаний встановити строк для ознайомлення з матеріалами у разі зволікання при ознайомленні з матеріалами, до яких надано доступ (ч. 10 ст. 290 КПК України). А цей факт може бути встановлений лише за можливості визначити початок відліку строку реалізації права сторони захисту на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження. Цей строк, у свою чергу, розпочинає відлік з моменту повідомлення відповідних учасників про завершення досудового розслідування та надання доступу до матеріалів досудового розслідування.

Про це повідомив сайт Вищого антикорупційного суду.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
На захист суверенності України та демократії в Європі donum auctoris На захист суверенності України та демократії в Європі
Від «Тигрів», «Пантер» до «Леопардів» у бронетанковому оснащенні Збройних Сил Німеччини пройшло більше 70-ти років.
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Лютий 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика