ПРАВО В ОСОБАХ
Корецький Володимир Михайлович 17.11.2015

Корецький Володимир Михайлович

Володимир Корецький пройшов великий творчий шлях вченого, педагога, практика. Навчався в 1910 - 1911 роках на юридичному факультеті Московського університету. Після закінчення в 1916 році юридичного факультету Харківського університету Корецький був залишений при університеті для підготовки до професорського звання. Із січня 1919 року Володимир Корецький - лектор народного університету в Харкові, з 1920 р. - професор, завідувач кафедри історії держави і права юридичного факультету Харківського інституту народного господарства, а потім Харківського юридичного інституту.

Викладацьку діяльність поєднував з практичною роботою: завідувач правового підвідділу Наркомату закордонних справ УРСР (1921 - 1922), завідувач юридичного відділу Укоопспілки (1922 - 1924), завідувач юридичного відділу Українбанку (1924 - 1930), старший консультант Державного арбітражу при РНК УРСР (1930 - 1935).

Повоєнні роки Корецького пов'язані з роботою в Києві, в Академії наук України, дійсним членом якої він став з червня 1948 року. Саме в системі Академії наук України повністю відкрилися його здібності дослідника, лектора, вченого-організатора. Він був членом Президії Академії наук УРСР, очолював Раду науково-технічної пропаганди АН УРСР. З ім'ям Володимира Корецького пов'язано створення в системі АН УРСР сектора держави і права (1949), а з 1969 року - Інституту держави і права, які він беззмінно очолював.

Коло наукових інтересів Корецького дуже широку. Він досліджував питання загальних принципів права в міжнародному праві, проблеми основних прав і обов'язків держав у міжнародному праві, міжнародно-правової суб'єктності України, суверенітету, морського права, кодифікації і прогресивного розвитку сучасного міжнародного права, визначення поняття агресії, діяльності ООН та її органів, Статуту ООН і Статуту Міжнародного суду та ін. Підсумком багаторічної роботи вченого в галузі міжнародного приватного права стала велика монографічна робота «Нариси англо-американської доктрини і практики міжнародного приватного права». Деякі роботи Корецького перекладено на іноземні мови. 

Наукову та педагогічну роботу Корецький поєднував з великою громадською і державною діяльністю. Він брав активну участь у низці міжнародних конференцій і сесій різних міжнародних організацій. У 1960 році на 15-й сесії Генеральної асамблеї та Ради Безпеки ООН Корецький був обраний членом Міжнародного суду ООН в Гаазі, а з 1968 по 1970 рік він - віце-президент цього Суду. Володимир Михайлович був почесним членом Індійського товариства міжнародного права (з 1960); спочатку членом-кореспондентом, потім дійсним, а згодом і почесним членом Інституту міжнародного права (м. Гент, Бельгія); академіком Мексиканської академії міжнародного права; член-кореспондентом Аргентинської асоціації міжнародного права.

Виявляючи інтерес до міжнародних економічних відносин, Корецький сприяв розробці вивченню проблем міжнародного права. У роботах "Уніформізм в праві", "Міжнародне радіоправо" і "Міжнародне господарське право" він першим серед радянських вчених теоретично обґрунтував необхідність створення міжнародного господарського права, заснованого на співпраці всіх держав. Ця думка багато в чому співзвучна ідеї створення нового міжнародного економічного порядку на принципах рівноправності та взаємної вигоди для всіх учасників міжнародних економічних відносин.

Володимир Корецький здобув глибоку повагу колег як видатний вчений і як людина, завжди чуйна і уважна до людей. Його найголовніша заслуга  - це створення в Україні школи міжнародного приватного та публічного права.

У 1990 році, до 100-річчя з дня народження, Інституту держави і права АН України присвоєно ім'я Володимира Корецького. Учений заповів Інституту свою чудову бібліотеку з міжнародного права, більша частина фонду якої становить зарубіжна література. Ще за життя він створив в Інституті кабінет літератури міжнародного права. Цей книжковий фонд був створений вченим за рахунок власних коштів, отриманих ним під час закордонних відряджень. На жаль, зараз поповнення фонду новими зарубіжними виданнями припинилося через відсутність в Інституті коштів.


Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13
13.02.2020 12:00:00 - Lviv Legal Criminal Talks
14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика