ПРАВО В ОСОБАХ
Стрельцов Лев Михайлович 25.10.2018

Стрельцов Лев Михайлович

Лев Михайлович Стрельцов, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри державного та адміністративного права Одеського державного університету (нині-Національного універистету) ім.І.І.Мечникова, є засновником кількох поколінь науковців-юристів, які постійно розвивають правову освіту і науку.

Правознавець народився у м. Мари (Туркменістан) 25 жовтня 1918 року. У 1941 році закінчив Військово-політичне училище (Москва); проходив військову службу на різних офіцерських посадах, приймав участь у Другій світовій війні, отримав декілька поранень, що стало причиною демобілізації у військовому званні підполковник у запас. У 1954 році успішно закінчив Одеську філію Всесоюзного юридичного заочного інституту.

З 1956 по 1959 року працював в Одеській філії Всесоюзного юридичного заочного інституту (Москва). З 1959 до 1960 року обіймав посаду старшого викладача філії юридичного факультету Київського державного університету імені Тараса Шевченка.

З 1960 року, з моменту початку діяльності юридичного факультету Одеського державного університету імені І. І. Мечникова і до своєї смерті у 1979 році, працював на кафедрі державного права. Він викладав нормативний курс «Державне право» для студентів усіх форм навчання.

У колі наукових інтересів: державний, національний, народний суверенітет; проблеми національного державотворення на прикладі України, суверенне правове становище окремої республіки, співвідношення суверенітету і компетенції окремої республіки і федеральної держави.

Автор понад 100 наукових і навчально-методичних публікацій, в тому числі монографій та навчальних посібників.

Нагороджений 15 державними нагородами, серед яких два ордени, медаль "За бойові заслуги", іноземна державна нагорода.

Помер Л.М.Стрельцов 24 березня 1979 року в Одесі.

Пам’ять про професора Л.М. Стрельцова гідно вшановують в Україні. За рішенням вченої ради ОНУ імені І.І. Мечникова одна з аудиторій на економіко-правовому факультеті названа його ім’ям. В університеті проводяться конференції, присвячені доробку Льва Михайловича, обговорюються проблеми конституційного права, державного будівництва, побудови правової держави.


Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13
13.02.2020 12:00:00 - Lviv Legal Criminal Talks
14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика