ПРАВО В ОСОБАХ
Тацій Василь Якович 22.01.2016

Тацій Василь Якович

Василь Якович Тацій - український вчений-правознавець, президент  Національної академії правових наук України, ректор Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, академік НАН України.

Почав свою трудову діяльність у 1957 р. токарем Полтавського паровозного депо.

Після закінчення у 1963 р. Харківського юридичного інституту займав посади помічника прокурора району і прокурора відділу по нагляду за розглядом у судах кримінальних справ у Полтавській обласній прокуратурі.

З 1966 р. життя і діяльність В. Я. Тація пов'язані з Національною юридичною академією України ім. Ярослава Мудрого (нині - Національний університет "Юридична академія України ім. Ярослава Мудрого"): з 1966 по 1969 р. - аспірант, з 1969 по 1972 р. - старший викладач, з 1972 по 1973 р. - доцент, заступник декана денного факультету, з 1973 по 1987 р. - проректор з наукової роботи, з липня 1987 р. і до цього часу - ректор Національного університету "Юридична академія України ім. Ярослава Мудрого" і водночас (з 1991 р.) завідувач кафедри кримінального права університету.

У 1973 р. йому присвоєно вчене звання доцента, у 1985 р. - професора.

З 1993 року - президент Національної академії правових наук України, у 1997 - обраний дійсним членом (академіком) Національної академії наук України (відділення історії, філософії та права).

Автор понад 350 наукових праць, у тому числі більше 30 монографій, навчальних посібників та підручників, що стали значним внеском у розвиток юридичної науки. Його праці присвячені дослідженню фундаментальних проблем кримінального права (підстави кримінальної відповідальності, склад злочину, об'єкт кримінально-правової охорони, злочини проти держави, господарські злочини, злочини проти довкілля тощо), проблемам теорії держави та права (питання методології правової науки, порівняльно-правових досліджень і правозастосування), конституційного права (принципи організації законотворчого процесу, правова природа та ієрархія правових актів тощо).

Василь Тацій - президент Національної академії правових наук України - вищої галузевої самоврядної наукової установи України в галузі держави і права, створеної за його ініціативою і безпосередньою активною участю. Академія є визнаним в Україні і далеко за її межами науковим юридичним центром. Вона здійснює діяльність з консолідації інтелектуального потенціалу вчених-юристів України, організації і проведення фундаментальних і прикладних досліджень у галузі держави і права, координації наукової роботи, сприяння інтеграції академічної і вузівської науки, узагальнення європейського і світового досвіду правового регулювання суспільних відносин, робить значний внесок у наукове обґрунтування правотворчої роботи Верховної Ради України, органів державної виконавчої влади і правоохоронних органів.

Проводить значну громадську роботу. Член низки президентських та урядових комісій: Комітету з державних премій України в галузі науки і техніки, Національного антикорупційного комітету, робочої групи з питань судової реформи при Президентові України, Міжвідомчої комісії з комплексного вирішення проблем у сфері боротьби з корупцією Ради національної безпеки і оборони України, Науково-консультативної Ради при Верховному Суді України, Науково-методичної ради при Генеральній прокуратурі України, Атестаційної колегії та Координаційної ради з пріоритетних напрямків розвитку науки і технологій Міністерства освіти і науки України, Міжвідомчої ради з координації фундаментальних досліджень при НАН України, Бюро Ради Північно-Східного наукового центру НАН України, член Президії НАН України, Ради Української федерації вчених, Ради Союзу юристів України, Координаційної ради Міжнародного союзу юристі, Ради директорів Європейської організації публічного права, Міжнародної асоціації законодавства, Міжнародної асоціації юридичної методології, віце-президент Спілки ректорів вищих навчальних закладів України, науково-експертної групи з підготовки Конституційної Асамблеї та ін.

Як член Конституційної комісії він брав участь у розробці проекту нової Конституції України (1996), був головою робочої групи Кабінету Міністрів по розробці нового Кримінального кодексу України (2001), головою Комісії з доопрацювання та узгодження проектів Кримінального, Кримінально-процесуального та Кримінально-виконавчого кодексів України, членом Координаційної ради з питань судово-правової реформи. Очолював урядову делегацію України на дипломатичній конференції повноважних представників держав під егідою ООН по створенню Міжнародного кримінального суду. Брав участь у розробці проекту Статуту Міжнародного кримінального суду та у підготовці багатьох інших законопроектів.

Головний редактор збірника наукових статей "Вісник Національної академії правових наук України", відповідальний редактор міжвідомчого наукового збірника "Проблеми законності", член Ради видавців журналу "Право України", член редакційної колегії "Вісник прокуратури", член видавничої ради журналу "Вісник Верховного Суду України"та ін.

Удостоєний звання "Герой України" (з врученням ордена Держави, 2004), Заслужений діяч науки і техніки України (1989), лауреат Державної премії України в галузі архітектури (2001), лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2004), нагороджений орденом "Знак Пошани" (1988), орденами князя Ярослава Мудрого V, IV, III ступенів (1995, 1998, 2009), повний кавалер ордена "За заслуги" (2000, 2012), почесними грамотами Верховної Ради України (2001), Кабінету Міністрів України (2002), лауреат премії імені В. Вернадського (2001) та премії імені Ярослава Мудрого (2001, 2002), нагороджений нагрудним знаком "Хрест Пошани" (2011), грамотою Міністра оборони України (2011), почесним нагрудним знаком "За заслуги перед Збройними Силами України" (2011), нагрудним знаком "Ветеран прокуратури України" (2011), орденом "Патріот Вітчизни" (2012).Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Жовтень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5
05.10.2019 10:00:00 - Compliance law forum
6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика