ПРАВО В ОСОБАХ
Юзьков Леонід Петрович 04.03.2016

Юзьков Леонід Петрович

Леонід Петрович Юзьков – доктор юридичних наук, професор, керівник робочої групи по підготовці проекту Конституції України (1991 - 1993), перший Голова Конституційного Суду України (1992 - 1995) – постать унікальна і мудра. Його внесок у розвиток конституційного права України є надзвичайно вагомим, значення та важливість якого складно переоцінити. Цінність цієї людини в тому, що вона була небайдужою до  держави, суспільства, свою  діяльність, наукові дослідження присвятила в ім’я людського блага.

Леонід Петрович Юзьков народився 28 січня 1938 року в с. Новоселиця (нині Полонського району Хмельницької області) у селянській  родині. Після закінчення строкової військової служби в армії Леонід Юзьков навчався на юридичному факультеті Київського державного університету ім. Тараса Шевченка з 1960 по 1965 рік. Отримав диплом за спеціальністю «правознавство». Молодого спеціаліста помітили: після закінчення вузу він став науковим співробітником науково-дослідної групи проблем управління і управлінської праці юридичного факультету університету.

У жовтні 1965 року Леонід Юзьков став аспірантом кафедри державного й адміністративного права, а з 1967 року – старшим викладачем цієї кафедри. У січні 1969 року Леоніду Юзькову присвоєно звання кандидата юридичних наук. Його дисертацію було присвячено аналізу системи виконавчо-розпорядчих органів місцевих рад Української РСР і головним напрямам її вдосконалення. Особливий інтерес для іноземців становив текст Конституції УРСР, виданий ученим у перекладі англійською, німецькою, французькою та іспанською мовами.

Загалом Леонід Юзьков – автор майже 200 наукових праць. 

У 1985-му отримав ступінь доктора юридичних наук. З 1990 по 1995 рр. – професор кафедри державного (конституційного) та адміністративного права юридичного факультету Київського державного університету ім. Т. Шевченка. Одночасно Юзьков брав активну участь у процесі відновлення України як незалежної держави. Він був співавтором  проектів Декларації про державний суверенітет України, Концепції нової Конституції України, декількох законопроектів (в тому числі «Про   Конституційний Суд України», «Про державну владу та місцеве самоврядування»), працював головним науковим консультантом Секретаріату Верховної Ради України  (1990 - 1992), обирався членом Конституційних комісій Верховної Ради України та був керівником її робочих груп, а також Головою Конституційного Суду України (1992 - 1995).

У 1992 році Юзькова одним із перших було обрано академіком Академії правових наук України, він входив до складу Венеціанської комісії Ради Європи «За демократію через право», очолював наглядову раду Української правничої фундації. 

За своє наукове, громадське і державне життя професор Леонід Юзьков пройшов шлях від розробника принципів радянської школи державного управління до прихильника демократичної конституційної системи та її інститутів. Поруч з ним завжди була його дружина Галина Никифорівна і доньки – Тетяна та Ольга. У рідкісні хвилини відпочинку Леонід Петрович займався улюбленою справою - малював пейзажі.

Леонід Петрович Юзьков пішов із життя, залишивши наукові праці, серед яких: «Конституція юридична і фактична», «Від Декларації про Державний суверенітет України до Концепції нової Конституції України», «Конституційні закони: утвердження концепції і становлення практики» та інші. Ці суто теоретичні наукові праці, написані мовою публіцистики, актуальні й нині для українських правознавців. 


Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13
13.02.2020 12:00:00 - Lviv Legal Criminal Talks
14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика