НовиниМіжнародні

День прав людини - 10 грудня

10.12.2019 / 09:57
257
+A
-a

День прав людини - 10 грудня

"Де ж все-таки починаються загальні права людини? У невеликих містечках поблизу від будинку, таких близьких і настільки маленьких, що їх не побачиш на жодній карті світу. [...] І поки ці права не придбають сенсу там, вони будуть мати мало значення де б то не було ще. Якщо громадяни не будуть дбати про захист цих прав поблизу від будинку, марні наші надії на прогрес у всьому світі", - Елеонора Рузвельт.

День прав людини відзначається 10 грудня - саме в цей день в 1948 році Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини - епохальний документ, у якому були проголошені невід'ємні права, притаманні кожній людині незалежно від її раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного або соціального походження, майнового, станового або іншого становища. Декларацію переводять частіше, ніж будь-який інший документ в світі: її текст існує більш ніж на 500 мовах.

Молодь виступає на захист прав людини

20 листопада 2019 року Конвенції про права дитини виповнилося 30 років. ООН має намір використовувати цей момент, щоб вказати на надихаючу роль молоді в якості двигуна позитивних змін.

Цього року кампанія під гаслом «Борись за свої права» покликана відзначити потенціал молоді в якості провідника змін, посилити її вплив і зміцнити залученість у захист і забезпечення прав людини. ООН хоче продемонструвати, як молоді люди по всьому світу виступають проти расизму, мови ненависті, цькування в школах, дискримінації, зміни клімату.

Роль молодих людей у захисті прав людини

Участь молоді - важливий фактор для досягнення Цілей у галузі сталого розвитку.

Участь у суспільному житті є основним принципом концепції прав людини. Молоді люди прагнуть брати участь у всіх рішеннях, які так чи інакше впливають на їхнє життя. Їхнє бачення повинно враховуватися при прийнятті політичних рішень, спрямованих на досягнення сталого розвитку.

Молодь є провідником позитивних змін в житті.

Молоді люди завжди стоять біля витоків політичних, економічних і соціальних трансформацій. Вони знаходяться в авангарді руху за позитивні зміни та вносять свіжі ідеї і рішення, спрямовані на поліпшення життя.

Розширення прав і можливостей молоді позитивно відіб'ється на добробуті всіх.

Найчастіше забезпечення прав молодих людей перешкоджають різні фактори. Розширення прав і можливостей молоді зіграє позитивну роль у забезпеченні добробуту людей по всьому світу.

Права людини і цілі в галузі сталого розвитку

Цілі в галузі сталого розвитку та права людини взаємопов'язані. Там, де нехтуються права людини неможливо досягти всіх цілей. Установи ООН ведуть свою роботу, намагаючись впровадити обидва аспекти в свою повсякденну діяльність.

Ніколи не пізно змінити світ

Участь молоді - важливий фактор для досягнення Цілей у галузі сталого розвитку.

Молодь є провідником позитивних змін в житті.

Розширення прав і можливостей молоді позитивно відіб'ється на добробуті всіх.

# StandUp4HumanRights

Загальна декларація прав людини надихає всіх нас.

Кожен з нас щодня стикається з питаннями прав людини.

Ці універсальні цінності закладені в основу єдиного людства.

Рівність, справедливість і свобода - це ціна запобігання насильству та підтримання миру.

Нехтування цінностями людства - де б і коли б воно не мало місце - наражає на небезпеку всіх нас.

Нам належить захищати свої власні права і права інших людей.


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика