НовиниМіжнародні

Єврокомісія з ефективності правосуддя схвалила два посібники з медіації

03.10.2019 / 12:26
366
+A
-a

Єврокомісія з ефективності правосуддя схвалила два посібники з медіації

Влітку 2019 року Європейська комісія з ефективності правосуддя схвалила два документи у сфері медіації Європейський довідник з розробки законодавства у сфері медіації та Керівництво з розробки та моніторингу програм підготовки медіаторів. Про це йдеться на сайті ВККСУ.

Документи призначені для працівників судів і міністерств юстиції держав-членів РЄ та спрямовані на вдосконалення та розвиток функціонування судових систем у цих країнах.

У Довіднику викладено передовий досвід держав-членів Ради Європи та продемонстровано, як положення Інструментарію з розвитку медіації можуть ефективно застосовуватися на практиці. Цим документом національному законодавцю надаються рекомендації, що можуть бути корисними під час розроблення і прийняття законодавства про медіацію або внесення змін до чинного законодавства з метою узгодження національного регулювання з міжнародними стандартами та забезпечення високої якості медіації в державах-членах РЄ.

Довідник складається з двох частин. Перша містить рекомендації щодо розроблення проекту закону про медіацію. Кожну рекомендацію доповнено реальним прикладом – витягом із законодавства однієї з 18 держав-членів РЄ або міжнародного документа. Ці приклади наочно ілюструють застосовування рекомендацій у відповідних національних юрисдикціях на практиці.

Друга частина Довідника «Роз’яснення» детально пояснює практичне значення та важливість представлених у першій частині рекомендацій, надаючи для прикладу порівняльний аналіз національного законодавства у сфері медіації згаданих 18 країн. У «Роз’ясненні» також містяться посилання на різні документи, прийняті CEPEJ у межах Інструментарію з розвитку медіації, та положення міжнародних документів, таких як Сінгапурська конвенція про медіацію, Типовий закон ЮНСІТРАЛ (2018) та Директива 2008/52/ЄС про деякі аспекти медіації в цивільних та господарських правовідносинах.

Метою Керівництва є надання підтримки державам-членам РЄ у підготовці ефективних та якісних навчальних планів для медіаторів, гармонізація мінімальних стандартів у сфері підготовки медіаторів та забезпечення достатньої кількості добре навчених спеціалістів з медіації в кожній з держав-членів РЄ.

Варто нагадати, Європейську комісію з питань ефективності правосуддя (CEPEJ) було засновано 18 вересня 2002 року відповідно до Резолюції (2002) 12 Комітету Міністрів Ради Європи. До складу CEPEJ входять 47 держав-членів Ради Європи.

Метою роботи CEPEJ є підвищення ефективності роботи органів у сфері правосуддя в контексті впровадження стандартів та рекомендацій РЄ.

Вона є ініціатором багатьох досліджень у зазначеній галузі, зокрема порівняльного характеру, готує проекти рекомендацій, спрямовані сприяти застосуванню різноманітних документів РЄ з метою поєднання двох ключових принципів правосуддя: справедливості та ефективності.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Жовтень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5
05.10.2019 10:00:00 - Compliance law forum
6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика