Національний банк України планує запустити новий сервіс для отримання адміністративних послуг в електронному режимі - Єдину національну систему електронного дистанційного ідентифікації громадян і підприємств BankID. Про це повідомляє прес-служба регулятора.
Система BankID Національного банку України - це сервіс, який дозволить проводити дистанційну ідентифікацію громадян та підприємств для отримання адміністративних послуг в електронному режимі. Отримання цих послуг проводитиметься на Єдиному державному порталі адміністративних послуг (https://poslugy.gov.ua) та інших порталах органів виконавчої влади.
Ідентифікація клієнтів здійснюватиметься за допомогою баз інтернет-банкінгів комерційних банків. При цьому власником і провайдером сервісу BankID буде держава (у вигляді центрального банку).
"Користуючись цією послугою, клієнти банків України зможуть уникати довгих черг та складних процедур при отриманні адміністративних послуг від держави, їх можна буде отримати в онлайн-режимі, - наголосив директор департаменту інформаційних технологій Володимир Нагорнюк. - З іншого боку, для банків система BankID надасть можливість запропонувати своїм клієнтам нові зручні та корисні банківські послуги у онлайн-режимі. Крім того, BankID надає рівні можливості для гравців банківської системи, адже центральний банк не буде зберігати отримані дані про клієнтів банків чи використовувати їх у комерційних цілях".
За його словами, система BankID допоможе у розвитку електронного урядування в Україні, єдиної національної системи ідентифікації громадян та підприємств, а також сприятиме прозорості виконавчої влади та боротьбі з корупцією.
Зараз система BankID НБУ функціонує у тестовому режимі - до системи підключені Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство юстиції та адмінпортал міста Львова.
Передбачається, що пілотний проект BankID буде запущений восени 2016 року.
Нацбанк вже підготував проект Положення про Єдину національну систему дистанційної ідентифікації фізичних і юридичних осіб BankID, який наразі розміщено для обговорення.
До 6 липня банківська спільнота, громадськість та органи виконавчої влади можуть подати зауваження та пропозиції до проекту.
Варто зазначити, що у країнах Європи вже широко використовується BankID для спрощення процесу отримання адміністративних послуг громадянами - зокрема у Швеції, Норвегії, Фінляндії, Естонії, Латвії.