НовиниУкраїна

Адвокатська спільнота надала свої пропозиції змін до Закону про адвокатуру

08.04.2016 / 09:05
4936
+A
-a

Адвокатська спільнота надала свої пропозиції змін до Закону про адвокатуру

За підсумками публічного обговорення законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» НААУ направила до Робочої групи з реформування законодавства про адвокатуру та безоплатну правову допомогу при Раді з питань судової реформи консолідовані пропозиції адвокатської спільноти.

Так, у ході обговорення проекту змін виникали деякі зауваження. Зокрема, адвокати наголошують на тому, що змінами до закону права адвокатів та гарантії адвокатської діяльності не можуть бути звужені, обмежені або виключені. Трансформація вказаних норм має відбуватися виключно у напрямку посилення існуючих прав адвокатів і гарантій адвокатської діяльності.

Найбільшу дискусію викликали запропоновані проектом зміни до системи органів адвокатського самоврядування. На думку адвокатів, в документі закладені невиправдані та необґрунтовані ризики руйнування ефективно функціонуючої системи адвокатського самоврядування, що успішно впроваджена зусиллями адвокатської спільноти у відповідності до чинного законодавства.

Адвокатська спільнота висловила спільну позицію, що удосконалення роботи органів адвокатського самоврядування є прерогативою професійної спільноти, і думка адвокатського корпусу має бути визначальною при розробці відповідних змін.

За підсумками публічного експертного обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» прийнято резолюцію, яка, зокрема, містить такі застереження:

1. Будь-яке втручання держави у вирішення самоврядних питань діяльності адвокатури неприпустимо.

2. Звуження у будь-який спосіб прав адвокатів та гарантій їх діяльності неприпустимо.

3. Вирішення питань реформування адвокатури без адвокатури неприпустимо.

Також Асоціація адвокатів напрацьовала фахові пропозиції, які, на їхню думку, заслуговують на увагу при подальшій роботі над законопроектом і висловила готовність долучитися до реформування адвокатури шляхом, у тому числі, адаптації європейських стандартів та змін до законодавства.

Зокрема, будь-які зміни до законодавства стосовно прав та гарантій адвокатської діяльності мають бути спрямовані виключно на посилення захисту професії адвоката. Також у своїх пропозиціях НААУ звернула увагу на небезпечність в умовах сьогодення професії адвоката та зростаннясвідчень таких ризиків ледве не щодня, що має також бути враховано у майбутніх змінах до Закону про адвокатуру.

Також необхідно внести правки до законопроекту, які б розширювали право адвоката на доступ до приміщень судів, поліції, прокуратури і СІЗО, розширювали доступ до інформації на підставі адвокатського запиту та посилювали відповідальність за відмову і порушення термінів надання відповіді та надати адвокатам право на носіння зброї.

Серед інших пропозицій НААУ — відмова від скасування стажування та надання Раді адвокатів права на встановлення строків стажування; спрощений доступ до професії для правників, які мають більше 5 років стажу, а також заборона доступу до адвокатської професії для люстрованих слідчих, прокурорів та суддів.

Детально ознайомитися з пропозиціями до законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» можна за посиланням.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
На захист суверенності України та демократії в Європі donum auctoris На захист суверенності України та демократії в Європі
Від «Тигрів», «Пантер» до «Леопардів» у бронетанковому оснащенні Збройних Сил Німеччини пройшло більше 70-ти років.
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Березень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика