НовиниУкраїна

Адвокати хочуть, щоб КСУ розтлумачив норми Закону про адвокатуру

27.07.2016 / 09:16
4519
+A
-a

Адвокати хочуть, щоб КСУ розтлумачив норми Закону про адвокатуру

Рада адвокатів України вирішила звернутися до Конституційного Суду України щодо надання офіційного тлумачення положень статей 45, 46 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України та статті 15 Цивільного процесуального кодексу України в частині судової юрисдикції розгляду справ про оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів адвокатського самоврядування. 

Як зазначають у Раді адвокатів, є незрозумілим та потребує роз'яснення визнання або невизнання Національної асоціації адвокатів України, яка є юридичною особою та діє через організаційні форми адвокатського самоврядування, та даних організаційних форм адвокатського самоврядування суб'єктами владних повноважень, які здійснюють владні управлінські функції та, у зв’язку з цим, чи поширюється на них юрисдикція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ. 

Зокрема, адвокати вважають, що на сьогодні склалась судова практика неоднакового застосування судами положень КАС України та ЦПК України під час вирішення питання щодо юрисдикції спорів між адвокатами та органами адвокатського самоврядування, єдиний критерій для розмежування адміністративної та цивільної підсудності справ даної категорії не визначений, що у сукупності ускладнює реалізацію громадянами їх права на доступ до правосуддя, регламентованого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, та конституційного права на судовий захист, передбаченого статтею 55 Конституції України.

Отже, Національна асоціація адвокатів України вважає, що неоднозначне застосування положень частини першої статті 17 КАС України призвело до порушення її права на доступ до правосуддя, закріпленого частиною першою статті 55 Конституції України та пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.

Під час конституційного провадження НААУ просить Суд надати офіційне тлумачення, з таких проблемних питань: 

- спори між адвокатами та/або органами адвокатського самоврядування, організаційними формами адвокатського самоврядування є публічно-правовими; 

- Національна асоціація адвокатів України, яка є юридичною особою та діє через організаційні форми адвокатського самоврядування (а також самі організаційні форми адвокатського самоврядування) є суб'єктом владних повноважень та/або іншим суб’єктом, які здійснюють владні управлінські функції; 

- Національна асоціація адвокатів України, як юридична особа, відповідно до делегованих повноважень визначених в статті 45 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» має ознаки юридичної особи публічного права;

- органи адвокатського самоврядування та/або організаційні форми, перелік яких визначено в статті 46 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» відповідно до наданих Законом повноважень, здійснюють владні управлінські функції. 

Для участі у конституційному провадженні за цим зверненням відповідно до прийнятого рішення Ради адвокатів України №161 уповноважується Голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, Перший проректор Вищої школи адвокатури при Національній асоціації адвокатів України Дроздов Олександр Михайлович та член Ради адвокатів України Каденко Оксана Олегівна.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
29.01.2020 17:00:00 - Аліментний договір
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика