НовиниУкраїна

Адвокати протестують проти президентського Закону про адвокатуру

18.09.2018 / 18:17
2894
1
+A
-a

Адвокати протестують проти президентського Закону про адвокатуру

Рада адвокатів Харківської області висловила протест проекту закону № 9055 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» у запропонованій редакції. Про це йдеться на сайті НААУ.

10 вересня адвокати провели публічне обговорення законопроекту, під час якого було критично сприйняті деякі положення нового закону. У заході взяли участь члени Ради, адвокати регіону, голова ВКДКА Олександр Дроздов.

Адвокати переконані, що даний законопроект перекреслює ефективність захисту клієнта та гарантії збереження адвокатської таємниці. Законопроект надає право слідчому вилучати у адвоката будь-які документи і отримувати доступ до конфіденційної інформації.

Стаття 22 ч.1 законопроекту по суті забороняє адвокатам використовувати весь механізм захисту прав людини. Згідно нового законопроекту, адвокат не має права заявляти відвід судді, постійно заявляти клопотання ( в тому числі і про зміну запобіжного захисту).

Окремі дії, спрямовані на захист клієнта, за законопроектом, можуть бути розцінені як зловживання правом та призвести до притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності; в окремих випадках – до позбавлення свідоцтва про зайняття адвокатською діяльністю.

Відповідно до законопроекту, адвокати також будуть обмежені в доступі до інформації за адвокатськими запитами. Вказаними у законопроекті підставами для умов надання інформації є безкарне право чиновникам відмовляти у задоволенні адвокатських запитів у будь-якому випадку.

Законопроектом встановлено дискримінаційні обмеження доступу до адвокатської професії.

Відповідно до пункту 3, статті 3 стаж роботи юристів, які працюють на підприємствах в установах та організаціях, не буде підпадати під вичерпний перелік осіб, які можуть скласти адвокатський іспит. Вони будуть позбавлені професії та праці, бо не зможуть набути статус адвоката.

28 стаття законопроекту забороняє адвокату працювати з іншими клієнтами, якщо він працює за трудовим договором.

На думку адвокатів Харківщини, зміст цього законопроекту не відповідає міжнародним стандартам та демократичним процедурам розробки та реалізації реформ. Фактично, без консультацій з єдиною професійною організацією адвокатури пропонується запровадити федеративну модель адвокатського самоврядування і ліквідувати чинну систему ОАС.

Додамо, Члени Ради адвокатів Закарпатської області також висловились проти прийняття законопроекту у нинішній його редакції.

Також за результатами зборів адвокатами Чернігівської області було прийнято рішення звернутися до Верховної Ради України та Комітету з питань правової політики та правосуддя з заявою про неприпустимість прийняття законопроекту в запропонованій редакції.


КОМЕНТАРІ  1 + Додати коментар
Корнага Петро
я підтримую адвокатів .просто забули про основні права людини .Один час Україна порушиламої права 6142900
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика