НовиниУкраїна

Академік Національної академії правових наук Петро Рабінович відзначає 90-річчя

26.10.2016 / 09:29
3452
1
+A
-a

Академік Національної академії правових наук Петро Рабінович відзначає 90-річчя

Сьогодні, 26 жовтня святкує 90-річний ювілей Петро Мойсейович Рабінович. Він - доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України, професор кафедри теорії та філософії права юридичного факультету, заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка.

Родом Петро Рабінович із Києва. Освіту здобув у Львівському університеті, де і сформувалося його покликання до наукових пошуків у праві.

Після університету Рабінович працював адвокатом Волинської обласної колегії адвокатів, потім - інженером-патентознавцем, після чого продовжив працювати у Львівському університеті. Пройшов шлях від асистента до професора кафедри теорії та історії держави і права, а згодом - і кафедри теорії та філософії права.

У 1992 році, коли створюється Академія правових наук України, він обирається її членом-кореспондентом, а у 2009 році - її дійсним членом (академіком).

Як фахівець із загальної теорії та філософії права і держави (особливо теорії прав людини), Петро Рабінович опублікував понад 940 наукових праць, включаючи, зокрема, 30 монографій та 25 навчальних посібників (індивідуальних і колективних).

Наукову діяльність Петра Мойсейовича Рабіновича можна розділити на три етапи. 

Перший тривав з другої половини 60-х до кінця 70-х років минулого століття. Він був насичений дослідженнями теоретичних проблем законності (зокрема, її співвідношення з доцільністю), емпіричного (кількісного) визначення її рівня, ефективності засобів забезпечення, її закономірностей у суспільстві, яке тоді йменувалось «соціалістичним». У цьому зв’язку розроблялась і більш широка проблема методологічного рівня – загальна концепція державно-правових закономірностей.

Другий етап припадає на 80-ті роки. У цей час основним предметом досліджень Петра Рабіновича стала низка проблем філософсько-правового рівня, як-от: об’єктивне і суб’єктивне у праві; час у правовому регулюванні; аксіологія права й інших юридичних явищ.

З початку 90-х років і донині триває третій етап наукової творчості Петра Мойсейовича. Основним об’єктом його досліджень стають основоположні («природні», «загальносоціальні», «соціально-природні») права людини – насамперед у їх загальнотеоретичному осягненні, включаючи й філософсько-правовий вимір.

Науковець двічі був лауреатом престижної Премії імені Ярослава Мудрого, присуджуваної Національною юридичною академією України і Президією АПрН України.

Також Петро Рабінович брав участь у розробці проекту Закону України «Про вищу освіту», а також Засад державної політики України в галузі прав людини. Він був членом Науково-консультативної ради при Верховному Суді України. За запитами Конституційного Суду України готував низку експертних висновків стосовно конституційних подань, які розглядались цим органом.  Тому закономірно, що свого часу його було відзначено Дипломом Голови Конституційного Суду України і Почесною грамотою Міністра юстиції України, а також нагороджено Грамотою Кабінету Міністрів України.

Редакція порталу «Українське право» долучається до численних вітань з ювілеєм та добрих і щирих побажань творчого довголіття, нових наукових доробок, людських щедрот від долі!

КОМЕНТАРІ  1 + Додати коментар
Юшін Ґєник
Він просто найкращий викладач з-поміж багатьогх десятків які в мене були. Крапка.
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
29.01.2020 17:00:00 - Аліментний договір
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика