Верховна Рада України 8 вересня ухвалила низку постанов, якими у відставку звільнено понад 460 суддів.
Зокрема, серед них четверо суддів Верховного Суду України, вісімнадцять суддів Вищого адміністративного суду України, четверо суддів з Вищого господарського суду України та шестеро суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, решта - суді місцевих та апеляційних судів.
Також 9 суддів звільнено за власним бажанням.
Варто зазначити, що відповідно до Закону "Про судоустрій і статус суддів" суддя, який має стаж роботи на посаді судді не менше двадцяти років, що визначається статтею 131 цього Закону, має право подати заяву про відставку.
Суддя має право у будь-який час перебування на посаді незалежно від мотивів подати заяву про звільнення з посади за власним бажанням.
Заява про відставку, заява про звільнення з посади за власним бажанням подається суддею безпосередньо до Вищої ради юстиції, яка протягом одного місяця з дня надходження відповідної заяви вносить до органу, який обрав або призначив суддю, подання про звільнення судді з посади. Уразі звільнення судді з посади в результаті внесення такого подання Вища рада юстиції повідомляє про це Вищу кваліфікаційну комісію суддів України.
Суддя продовжує здійснювати свої повноваження до прийняття рішення про його звільнення.
За суддею, звільненим за його заявою про відставку, зберігається звання судді та гарантії недоторканності, встановлені для судді до його виходу у відставку.
Право на подання заяви про відставку виникає у судді лише після того, як його стаж роботи на посаді судді становить не менше двадцяти років. Заяву ж про звільнення з посади за власним бажанням суддя має право подати в будь-який час перебування на посаді судді, при чому незалежно від мотивів такого рішення.