НовиниУкраїна

Чи виконує Україна Конвенцію ООН про права дитини, – доповідь омбудсмена

31.05.2019 / 11:15
853
+A
-a

Чи виконує Україна Конвенцію ООН про права дитини, – доповідь омбудсмена

На круглому столі, присвяченому «Моніторингу дотримання прав дитини в Україні», презентовано Альтернативну доповідь обмудсмена щодо виконання Україною Конвенції ООН про права дитини.

Також оприлюднено спеціальну доповідь Уповноваженого про стан додержання прав дітей у закладах інституційного догляду в Україні за результатами моніторингових візитів національного превентивного механізму у 2018 році.

«Ми проаналізували кожну із статей Конвенції ООН з прав дитини на предмет їх виконання. Для того, щоб зробити такий документ, ми використали результати моніторингових візитів працівників Секретаріату до установ, які належать до сфери управління Мінсоцполітики, МОН, МОЗ, Мінюсту – всіх видів закладів, де перебувають діти», – зазначила Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова.

Представник Уповноваженого з дотримання прав дитини та сім’ї Аксана Філіпішина ознайомила з результатами проведеного комплексного аналізу стану виконання Україною Конвенції. Серед позитивних зрушень: дотримання прав дітей на здоровий розвиток, на виховання та спілкування з батьками, на вільне висловлення поглядів та думок, захисту від усіх форм недбалого ставлення, жорстокості та експлуатації, права на освіту, захисту прав дітей в умовах збройного конфлікту, дітей-біженців.

Згідно зі спеціальною доповіддю Уповноваженого, за результатами моніторингових візитів національного превентивного механізму у 2018 році. Так, було здійснено 82 моніторингових візити до місць несвободи, де перебувають діти.

Уповноважений підкреслила, що у спецдоповіді вказана низка системних проблем, що призводять до порушення прав дитини та надано рекомендації щодо їх усунення.

«Було виявлено низку системних проблем, які призводять до порушення прав дітей. Це недостатнє фінансування закладів інституційного виховання, невідповідність умов перебування потребам дітей, некваліфікованість соціальних працівників. Це і переповненість закладів дітьми, що є наслідком недоукомплектованих судів. Уявіть, ми виявляли дітей, які живуть роками в таких закладах. В одній кімнаті могли жити і трьохрічні діти і вже 16-річні. Більше того, ми фіксували факти жорстокого поводження з дітьми, що взагалі є неприйнятним явищем», – наголосила Уповноважений.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика