НовиниУкраїна

Чи зберігається заробіток за жінкою-військовослужбовцем після оформлення відпустки через вагітність, - консультація Держраці

04.09.2019 / 11:14
504
+A
-a

Чи зберігається заробіток за жінкою-військовослужбовцем після оформлення відпустки через вагітність, - консультація Держраці

Управління Держпраці у Хмельницькій області пояснили, чи зберігається середньомісячний заробіток за жінкою-військовослужбовцем у разі оформлення нею відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Відповідно до вимог статті 119 КЗпП України на час виконання державних або громадських обов'язків, якщо за чинним законодавством України ці обов'язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку. Одним із заходів виконання державного обов’язків є захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який включає, зокрема, прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу, проходження військової служби.

За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, у яких вони працювали на час призову (вступу) на військову службу.

На підставі медичного висновку військовослужбовцям-жінкам надаються відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами тривалістю: до пологів - 70 календарних днів, після пологів - 56 календарних днів (70 календарних днів - у разі народження двох і більше дітей та в разі ускладнення пологів), починаючи з дня пологів. Після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами за бажанням військовослужбовця-жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Військовослужбовці-жінки користуються всіма пільгами, передбаченими законодавством з питань соціального захисту жінок, охорони материнства і дитинства. На період вагітності та пологів зазначений у медичному висновку військовослужбовець - жінка на підставі наказу командира (начальника, керівника) увільняється від виконання службових обов’язків з виплатою допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, яка надається у розмірі 100 відсотків грошового забезпечення. За період відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею віку трьох років відповідно до чинного законодавства України збереження заробітної плати (грошового забезпечення) не передбачено.

Відповідно до частини третьої статті 24 Закону України № 2232-ХІІ «Про військовий обов'язок і військову службу» військовослужбовці вважаються такими, що виконують обов'язки військової служби:

на території військової частини або в іншому місці роботи (занять) протягом робочого (навчального) часу, включаючи перерви, встановлені розпорядком (розкладом занять);

на шляху прямування на службу або зі служби, під час службових поїздок, повернення до місця служби;

поза військовою частиною, якщо перебування там відповідає обов'язкам військовослужбовця або його було направлено туди за наказом відповідного командира (начальника);

під час виконання державних обов'язків, у тому числі у випадках, якщо ці обов'язки не були пов'язані з військовою службою;

під час виконання обов'язку з урятування людського життя, охорони державної власності, підтримання військової дисципліни та охорони правопорядку.

Враховуючи положення діючого законодавства, з дати початку відпустки по вагітності та пологам, а також відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею віку трьох років підстав для виплати середнього заробітку, відповідно до вимог статті 119 КЗпП України за місцем роботи по трудовому договору не вбачається, оскільки військовослужбовцем не виконуються обов'язки військової служби. Виплати середнього заробітку, передбачені статтею 119 КЗпП України можуть бути поновлені після того, як військовослужбовець розпочне виконання обов'язків військової служби. При цьому, за працівником зберігається місце роботи (посада) на підприємстві, в установі, організації, у якому він працював на час призову (вступу) на військову службу.

Згідно з вимогами статті 184 КЗпП України звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років) з ініціативи роботодавця не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням.

Звертаємо увагу, що період отримання допомоги по вагітності та пологам, а також допомоги при народженні дитини, яка виплачується щомісячно протягом 36 місяців рівними частинами, зараховується до страхового стажу.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика