У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 5061 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення відкритості інформації про використання публічних коштів".
Зокрема, проектом пропонується внести зміни до ст. 6 Закону «Про доступ до публічної інформації» і зробити публічною інформацію про реєстраційний номер облікової картки платника податків (або серії та номера паспорту) фізичних та юридичних осіб, які отримали кошти з бюджету; а також юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та самозайнятих осіб, які сплатили кошти до державного та/або місцевих бюджетів.
Згідно із законопроектом відомості податкової декларації уповноважених фізичних осіб та юросіб не належатимуть до інформації з обмеженим доступом, за винятком місця проживання, дати народження осіб з декларації, точної адреси об’єктів.
Також пропонується встановити необхідність розкриття інформації про дохідну частину бюджету, зокрема, інформації про зарахування до державного і місцевих бюджетів загальнодержавних та місцевих податків та зборів, які сплачуються юридичними особами, фізичними особами – підприємцями, самозайнятими особами, що дасть можливість аналізувати надходження та використання публічних коштів, а також прослідкувати наскільки ефективно будуть витрачатися кошти платників податків.
Крім того, передбачено адміністративну відповідальність винних посадових та службових осіб, а також можливість застосування фінансових санкцій до суб’єктів господарювання за оприлюднення недостовірної, неточної або неповної інформації, несвоєчасне оприлюднення інформації на єдиному веб-порталі використання публічних коштів.
Так, за порушення законодавства у сфері захисту персональних даних (стаття 18839 КУпАП), порушення права на інформацію та права на звернення (стаття 2123 КУпАП) адміністративне стягнення може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення. Необхідність впровадження вказаної норми викликана високою латентністю вказаних порушень та можливістю виявлення факту порушення (наприклад неточності чи недостовірності наданої інформації) лише зі спливом деякого часу після їх вчинення.