НовиниУкраїна

До Кримінального процесуального кодексу можуть внести низку змін

07.12.2016 / 15:31
3219
+A
-a

До Кримінального процесуального кодексу можуть внести низку змін

До Верховної Ради України подано проект Закону № 5490ро внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення механізмів забезпечення завдань кримінального провадження".

Проектом пропонується положення статті 290 Кодексу, які регулюють питання відкриття матеріалів сторонами, виключити із глави "Закінчення досудового розслідування" та перенести до глави "Підготовче судове провадження".

Таким чином, ключова роль у питання відкриття матеріалів досудового розслідування сторонами провадження у підготовчому судовому засіданні належатиме суду, а саме: 

- вирішення питання про відкриття сторонами кримінального провадження матеріалів досудового розслідування шляхом постановлення відповідної ухвали та надсилання її копії сторонам;

- встановлення з урахуванням думки сторін, обсягу та складності матеріалів граничного розумного строку для ознайомлення з ними, який не може бути меншим десяти днів;

повідомлення потерпілого, представника юридичної особи, цивільного позивача, цивільного відповідача (їх представників) про відкриття сторонами матеріалів та їх право на ознайомлення з матеріалами справи;

- вирішення питання щодо продовження заходів забезпечення кримінального провадження, в тому числі запобіжного заходу, обраного для обвинуваченого, під час ознайомлення з матеріалами. 

Проектом встановлюється, що слідчий, керівник органу досудового розслідування (прокурор) зобов᾽язані відповідно до ухвали суду надати (організувати) доступ до матеріалів досудового розслідування, будь-яких доказів, які є в його розпорядженні, в тому числі робити копії з них, а також надати доступ до приміщення або місця, якщо вони знаходяться у володінні або під контролем держави, і прокурор має намір використати відомості, що містяться в них, як докази у суді.

У свою чергу сторона захисту зобов’язана надати доступ та можливість скопіювати або відобразити відповідним чином будь-які речові докази або їх частини, документи або копії з них, а також надати доступ до житла чи іншого володіння, якщо вони знаходяться у володінні або під контролем сторони захисту. 

Також проектом пропонується:
 
1. Збільшити до вісімнадцяти місяців максимально допустимий строк тримання під вартою для випадків, коли йдеться про особливо складні кримінальні провадження щодо особливо тяжких злочинів, скоєних організованими групами, злочинним організаціями (до відома, такий самий строк передбачений КПК Литви та деяких інших держав).  

2. З метою недопущення затягування здійснення кримінального провадження заборонити суду повертати обвинувальний акт, який подано прокурором повторно.  

3. Встановити, що у спеціальному судовому провадженні за наявності у ньому інших обвинувачених за клопотанням прокурора судовий розгляд здійснюється у судовому засіданні у одному кримінальному провадженні.  

4. Передбачити можливість здійснення виклику особи, яка перебуває за межами України, шляхом надіслання повістки за останнім відомим місцем її проживання чи перебування та обов’язкового публікування в друкованих  засобах масової Кабінету Міністрів України або Верховної ради України та на офіційному веб-сайті органу, що здійснює досудове розслідування (у таких випадках особа вважається належним чином ознайомлена зі змістом повістки про виклик з моменту її опублікування у цих засобах масової інформації).  

5. Визначити, що ухвала про дозвіл на затримання з метою приводу втрачає законну силу з моменту добровільного з’явлення підозрюваного до слідчого судді, а обвинуваченого до суду, про що суд повідомляє прокурора;

6. Встановити порядок обчислення строків досудового розслідування у разі об’єднання кримінальних проваджень, зокрема визначити, що загальний строк досудового розслідування при об’єднанні кримінальних проваджень визначається: у провадженнях, які розслідувалися в один проміжок часу – шляхом поглинання меншого строку більшим; у провадженнях, які розслідувалися в різні проміжки часу – шляхом додавання строків досудового розслідування по кожному із таких проваджень, які не пересікаються, в межах  строків  досудового розслідування злочину, який передбачає найбільш тривалий строк досудового розслідування з урахуванням можливості його продовження.

7. Передбачити можливість укладення угоди про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим у провадженні щодо особливо тяжких злочинів, вчинених організованою групою чи злочинною організацією або терористичною групою чи терористичною організацією, за умови викриття підозрюваним, який не є організатором такої групи або організації, злочинних дій інших учасників групи чи інших вчинених групою або організацією злочинів, якщо повідомлена інформація буде підтверджена доказами.


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
На захист суверенності України та демократії в Європі donum auctoris На захист суверенності України та демократії в Європі
Від «Тигрів», «Пантер» до «Леопардів» у бронетанковому оснащенні Збройних Сил Німеччини пройшло більше 70-ти років.
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Січень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика