НовиниУкраїна

На вакантні посади у місцевих судах пропонують провести додатковий конкурс

08.12.2019 / 09:00
557
+A
-a

На вакантні посади у місцевих судах пропонують провести додатковий конкурс

4 грудня 2019 року у Верховній Раді зареєстровано проєкт закону № 2525 «Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про Вищу раду правосуддя» щодо заповнення вакантних посад суддів у місцевих судах».

Автори законопроєкту зазначають, що сучасне законодавство потребує змін задля створення єдиного уніфікованого підходу до проведення процедур добору та призначення суддів на посади і недопущення ретроактивності при прийнятті нових законодавчих актів в системі судоустрою.

Вони зауважують: за результатами добору, проведеного до набрання чинності Законом України «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016 року № 1402-VIII», низка кандидатів на посаду судді, пройшовши усі стадії здобуття цієї посади, не були призначені через певні законодавчі зміни та неефективну роботу відповідальних органів.

Поряд з цим, більшість кандидатів на посаду суддів були призначені Президентом України до внесення відповідних законодавчих змін.

Таке різне ставлення до кандидатів в судді, за умови однакової процедури добору, є неприйнятним з огляду на принципи верховенства права та європейську інтеграцію України у сучасному світі.

«Чинна редакція абзацу 3 пункту 13 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» має відверто виражений дискримінаційній характер, оскільки встановлені нею критерії та обмеження дозволили без розумного та обґрунтованого пояснення фактично позбавити кандидатів на посаду судді, які пройшли усі процедури добору, права на професію судді», – йдеться у пояснювальній записці.

Відтак проєкт Закону вносить зміни до абзацу 3 пункту 13 розділу ІІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

Правки передбачають, що для кандидатів на посаду судді, які за результатами кваліфікаційного іспиту, складеного до набрання чинності Законом України «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016 року, набрали менше 75% максимально можливого бала кваліфікаційного іспиту, незалежно від складення ними повторного кваліфікаційного іспиту, оголошується окремий конкурс на зайняття посади судді протягом одного місяця з дня набрання чинності даним Законом.

«Визначення результатів даного конкурсу здійснюється на підставі рейтингу його учасників з урахуванням результатів кваліфікаційного іспиту, складеного до набрання чинності Законом України «Про судоустрій і статус суддів» від 02 червня 2016 року № 1402-VIII», – йдеться у документі.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика