НовиниУкраїна

Інспектори Вищої ради правосуддя підвищать кваліфікацію у Європі

13.09.2018 / 15:34
883
+A
-a

Інспектори Вищої ради правосуддя підвищать кваліфікацію у Європі

Для інспекторів Вищої ради правосуддя організована навчальна програма «Дисциплінарні процедури як інструмент сприяння незалежності та підзвітності суддів». Про це повідомило Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

Програма триватиме 16−23 вересня 2018 року у місті Бухаресті (Румунія), у ній візьме участь група інспекторів ВРП у складі 12 учасників.

Виконавцями програми є Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні (CEUME) та американська неурядова організація World Learning, Inc.

Зазначений навчальний проект було розпочато у лютому 2018 року, коли Румунію відвідала перша група інспекторів ВРП на чолі з керівником служби інспекторів ВРП Володимиром Куценком.

Мета навчального візиту − ознайомлення новопризначених інспекторів Вищої ради правосуддя з європейським досвідом здійснення дисциплінарного провадження стосовно суддів.

Під час навчальної поїздки інспектори ВРП зможуть отримати нові професійні знання і навички, що дасть змогу сформувати мережу контактів для поширення та застосування міжнародного досвіду в Україні.

Зокрема, навчальна програма спрямована на вдосконалення знань її учасників та розуміння міжнародних та європейських стандартів процедур притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, що сприятиме підтримці незалежності та підзвітності суддів в Україні.

Очікується, що учасники навчальної програми отримають важливі поради та знання для вдосконалення професійних навичок, пов’язаних із попередньою перевіркою дисциплінарних скарг на предмет їх прийнятності, перевіркою фактів неналежної поведінки суддів, аналізом та узагальненням результатів таких перевірок, та складанням проектів висновків за їх наслідками.

Окрім того, інспектори ВРП матимуть можливість ознайомитись з особливостями історичного та соціально-політичного розвитку сектору юстиції Румунії, структурою, функціями, завданнями та роллю Вищої ради судівництва при порушенні дисциплінарного провадження щодо суддів, процесуальної незалежності та автономії інспекторів, міжнародними стандартами дисциплінарного провадження, балансом підзвітності та незалежності суддів, застосуванням санкцій до судді, процедурою розслідування справ стосовно суддів, здійсненням попередньої перевірки дисциплінарних скарг та проведенням перевірок фактів неналежної поведінки суддів, основними процедурами здійснення дисциплінарного провадження стосовно суддів, компетентностями судових інспекторів.

Після завершення навчальної програми інспектори ВРП, використовуючи отриманий досвід, повинні сформувати списки прикладів, моделей і підходів до здійснення перевірок скарг та розслідування судової поведінки для з’ясування підстав притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності, тобто власний план дій, який може бути застосований в Україні.

Проект «Навчальні програми професійного зростання» призначений для ознайомлення учасників з устроєм американського та європейських суспільств, налагодження професійних та культурних зв’язків між українськими, американськими та європейськими громадами, розвитку приватно-державних партнерств та вивчення американського і європейського досвіду. Донором проекту є Уряд Сполучених Штатів Америки через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Він здійснюється відповідно до Угоди між Урядом України і Урядом Сполучених Штатів Америки про гуманітарне і техніко-економічне співробітництво від 7 травня 1992 року.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика