5 жовтня 2016 року Кабінет Міністрів України схвалив зміни до Закону України № 838-VIII «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання» від 26 листопада 2015 року, напрацьовані Міністерством юстиції.
Про це заявив Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, повідомив Департамент комунікації МВС України.
Зміни передбачають зарахування одного дня попереднього ув'язнення за два дні позбавлення волі тільки тим особам, які не є рецидивістами і не вчиняли тяжких або особливо тяжких злочинів.
«Вбивці, ґвалтівники та інші злочинці, засуджені по тяжким статтям Кримінального кодексу, не повинні мати жодної поблажливості», – сказав Аваков.
Затверджений законопроект передадуть на розгляд Верховної Ради України.
Нагадаємо, раніше у Національній поліції України повідомили, що кожен десятий з числа тих, хто вже вийшов на волю за «законом Савченко» затриманий, а половину з них знову заарештували.
Станом на сьогодні з 8,5 тисяч звільнених 906 осіб, тобто 11% викрито в учиненні 27 умисних убивств, 21 тяжкого тілесного ушкодження, 12 зґвалтувань, 172 грабежів, 68 розбоїв та ін.
У липні у Верховній Раді реєстрували законопроекти про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо правил зарахування строку попереднього ув'язнення, однак вони досі не розглянуті профільним комітетом.
Нагадаємо, у пакеті законодавчих змін, які готує МВС, також передбачено впровадження так званої «презумпції правоти поліцейських». Уточнення планують внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України «Про дорожній рух» та Закон України «Про Національну поліцію».
Зокрема, пропонують посилити відповідальність за самовільне залишення місця ДТП, а також зміни підстав для тимчасового затримання транспортного засобу. Планується введення змін щодо порядку огляду автомобіля, тобто запровадження норми, яка б надала дозвіл поліцейським на огляд автомобіля (його багажного відділення та салону). Буде змінено норму щодо проведення перевірки водія транспортного засобу на предмет алкогольного чи наркотичного сп’яніння без участі свідків.
Раніше Голова Національної поліції України Хатія Деканоїдзе заявила, що для реформи Нацполіції Верховна Рада України має першочергово прийняти Закон про кримінальні проступки, який значно розвантажить слідчих, також посилення потребують законодавство по боротьбі з організованою злочинністю в частині протидії «злодіям у законі» і норми про незаконний обіг зброї.