НовиниУкраїна

КСУ перейшов до закритого розгляду справи щодо Закону про вищу освіту

26.10.2018 / 11:01
1077
+A
-a

КСУ перейшов до закритого розгляду справи щодо Закону про вищу освіту

Велика палата Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглянула справу за конституційним поданням 45 народних депутатів України щодо конституційності положення пункту 6 частини другої статті 42 Закону України «Про вищу освіту» від 1 липня 2014 року № 1556–VII.

Під час пленарного було заслухано суддю-доповідача у справі Наталю Шапталу щодо змісту конституційного подання та підстав для відкриття конституційного провадження у справі.

Було зазначено, що суб’єкт права на конституційне подання звернувся до Конституційного Суду України з письмовим клопотанням перевірити на відповідність Конституції України (конституційність) положення пункту 6 частини другої статті 42 Закону України «Про вищу освіту» (далі – Закон). Відповідно до оспорюваного положення Закону особа, яка підпадає під дію частини третьої статті 1 Закону України «Про очищення влади» від 16 вересня 2014 року № 1682–VII, не може бути обрана, призначена (у тому числі виконувачем обов’язків) на посаду керівника закладу вищої освіти.

Автори клопотання стверджують, що вказане положення Закону суперечить частині першій статті 8, частинам першій, другій статті 24, частинам першій, другій статті 43, статті 64 Конституції України. Обґрунтовуючи твердження про неконституційність положення пункту 6 частини другої статті 42 Закону, народні депутати України вказують, що його зміст, а також зміст частини третьої статті 1 Закону України «Про очищення влади» призводять «до одночасного існування двох тлумачень цих норм у їх сукупності, що дуже суттєво різняться між собою», що, на їх думку, є порушенням конституційного принципу правової визначеності як складової принципу верховенства права. Автори клопотання також зазначають, що оспорюване положення Закону стосовно обмеження для кандидата на посаду керівника закладу вищої освіти «не ґрунтується на спеціальних вимогах до праці на цій посаді, і оспорювана норма є дискримінаційною щодо реалізації права на працю».

Наталя Шаптала також повідомила, що в даній справі було надіслано запити до наукових установ і навчальних закладів та частково вже отримано висновки щодо питань, порушених у конституційному поданні.

Під час відкритої частини пленарного засідання Суду, керуючись статтею 71 Закону України «Про Конституційний Суд України», представник суб’єкта права на конституційне подання – Ростислав Герасимов, звернувся до Суду з клопотаннями долучити до матеріалів справи додаткові письмові пояснення учасників конституційного провадження щодо обґрунтування окремих положень конституційного подання, а також додаткові наукові висновки. Конституційний Суд України задовольнив клопотання представника суб’єкта права на конституційне подання, долучивши надані документи до матеріалів справи.

Суд дослідив матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання та перейшов до закритої частини пленарного засідання для ухвалення Рішення у справі.

Головував на пленарному засіданні в.о. Голови Конституційного Суду України Сергій Головатий.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика