НовиниУкраїна

КСУ перейшов до закритої частини розгляду справи про розпуск Ради

12.06.2019 / 10:04
750
+A
-a

КСУ перейшов до закритої частини розгляду справи про розпуск Ради

Велика палата КСУ перейшла до закритої частини пленарного засідання у справі за конституційним поданням 62 народних депутатів України щодо конституційності Указу Президента України.

Під час відкритої частини пленарного засідання було заслухано інформацію судді-доповідача у справі Віктора Кривенка щодо змісту конституційного подання, підстав для відкриття конституційного провадження у справі.

На відкритій частині пленарного засідання було зазначено, що Президент України, керуючись частиною другою статті 77, частинами шостою, сьомою статті 83, пунктом 1 частини другої статті 90 Конституції України, відповідно до пунктів 7, 8 частини першої статті 106 Конституції України Указом припинив достроково повноваження Верховної Ради України восьмого скликання; призначив позачергові вибори до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року; доручив Кабінету Міністрів України забезпечити фінансування позачергових виборів до Верховної Ради України.

На думку народних депутатів України, Указ не відповідає такому елементу верховенства права, як юридична визначеність, оскільки не містить належного обґрунтування наявності підстав для дострокового припинення повноважень парламенту.

Суб’єкт права на конституційне подання зазначає, що згідно з пунктом 1 частини першої статті 90 Конституції України Президент України не встановлює відсутності чи наявності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, а лише видає указ за умови наявності юридичного факту – відсутності коаліції депутатських фракцій у парламенті протягом одного місяця від дня припинення її діяльності.

Автори клопотання вважають, що Указ не відповідає частині першій статті 8, частині другій статті 19, пункту 1 частини другої статті 90, пункту 8 частини першої статті 106 Конституції України.

Суддя-доповідач повідомив, що до Суду надійшли звернення від громадян України з проханням прискорити розгляд справи, висновки від членів Науково-консультативної ради Конституційного Суду України, amicus curiaе від експертів та науковців у галузі права, представників громадських організацій щодо питань, порушених у конституційному поданні.

Суд заслухав пояснення учасників конституційного провадження – Президента України Володимира Зеленського, представників суб’єкта права на конституційне подання, народних депутатів України Андрія Тетерука, Олега Купрієнка, Ігоря Алексєєва, представника Президента України у Конституційному Суді України Федора Веніславського, постійного представника Верховної Ради України у Конституційному Суді України Анатолія Селіванова.

Велика палата КСУ дослідила матеріали справи на відкритій частині пленарного засідання і перейшла до закритої частини пленарного засідання для ухвалення Рішення у справі.

Головувала на пленарному засіданні Голова Конституційного Суду України Наталя Шаптала.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика