НовиниУкраїна

Мінімальну заробітну плату хочуть підвищити до рівня фактичного прожиткового мінімуму

02.08.2016 / 09:13
5466
+A
-a

Мінімальну заробітну плату хочуть підвищити до рівня фактичного прожиткового мінімуму

На розгляд Верховної Ради України  подано два законопроекти щодо мінімальних гарантій з оплати праці.

Так, законопроектом № 4900 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збільшення мінімальної заробітної плати на рівень, який відповідає фактичному прожитковому мінімуму для працездатних осіб» пропонується, щоб розмір мінімальної заробітної плати, який встановлюється і переглядається відповідно до статей 9 і 10 Закону «Про оплату праці», перевищував фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб в розумінні статті 5 Закону «Про прожитковий мінімум».

У разі перевищення фактичного рівня інфляції над плановим більше ніж на три відсотки Кабінет Міністрів України протягом 15 днів ініціює перед Верховною Радою України внесення змін до Державного бюджету України на відповідний рік щодо підвищення розміру мінімальної заробітної плати з урахуванням прогнозного рівня інфляції до кінця бюджетного року з метою забезпечення його адекватного зростання.

Також пропонується внести зміни до порядку встановлення та затвердження  прожиткового мінімуму (ст. 4 Закону «Про прожитковий мінімум»), встановивши, що розмір прожиткового мінімуму встановлюється відповідно до затверджених КМУ наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів і послуг у середніх цінах за даними Держстату, з урахуванням прогнозованого рівня інфляції на плановий період та не може бути встановлений на рівні, нижчому ніж фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У разі перевищення фактичного рівня інфляції над плановим більше ніж на 3% Кабмін протягом 15-ти днів повинен ініціювати перед ВРУ внесення змін до Держбюджету на відповідний рік щодо підвищення розміру:

- прожиткового мінімуму з урахуванням прогнозного рівня інфляції до кінця бюджетного року з метою забезпечення його коригування залежно від зростання цін;

- мінімальної зарплати з урахуванням прогнозного рівня інфляції до кінця бюджетного року з метою забезпечення його адекватного зростання.

У разі прийняття, Закон набере чинності з 1 січня 2017 року.

Іншим законопроектом - № 4900-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку встановлення мінімальних гарантій в оплаті праці» - пропонується аби розмір мінімальної заробітної плати перевищував середньозважений фактичний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб за 12 місяців, що передують прийняттю рішення.

Відповідно, і  розмір прожиткового мінімуму не може бути встановлений на рівні нижчому, ніж середньозважений фактичний розмір прожиткового мінімуму за 12 місяців, що передують прийняттю рішення.

При цьому розмір мінімальної заробітної плати визначається з урахуванням потреб працівників та їх сімей, середнього рівня заробітної плати, фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб, індексу споживчих цін, продуктивності праці, рівня зайнятості та інших економічних умов, податків, обов’язкових зборів та внесків.

Зауважимо, що у законопроекті передбачено термін набрання чинності вищезазначеними нормами – 1 липня 2016 року.

Однак наразі обидва законопроекти надано для ознайомлення і станом на сьогодні профільний комітет ще не виніс рішення щодо них.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Хто і чому в Україні проти військової юстиції ? donum auctoris Хто і чому в Україні проти військової юстиції ?
Військові стверджують, що на війні немає місця дилетантизму. Ба, більше – в армійському середовищі дилетанти є за...
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Січень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика