НовиниУкраїна

Мін’юст перевірятиме державних реєстраторів

26.12.2016 / 17:01
6404
+A
-a

Мін’юст перевірятиме державних реєстраторів

Міністерство юстиції здійснюватиме контроль за діяльністю суб'єктів державної реєстрації та державних реєстраторів не тільки при розгляді скарг на рішення, дії або бездіяльність у сфері державної реєстрації, а й шляхом постійного моніторингу реєстраційних дій в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Це передбачено Порядком здійснення контролю у сфері державної реєстрації, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2016 року № 990.

У разі виявлення під час розгляду скарг відповідно до Закону України «Про звернення громадян» і обґрунтованих подань територіальних органів Мін’юсту чи моніторингу реєстраційних дій в реєстрах порушень порядку державної реєстрації, Міністерство юстиції призначатиме проведення камеральної перевірки державного реєстратора.

Реєстраційні дії у реєстрах моніторитимуть на предмет порушення визначених законодавством строків реєстрації, проведення реєстраційних дій в неробочий час, відсутності у реєстрах електронних копій документів, поданих для державної реєстрації, виготовлених шляхом їх сканування, проведення реєстраційних дій на підставі судових рішень, видалення записів з реєстрів.

У разі виявлення вищенаведених порушень з реєстраційними діями, Міністерство юстиції призначатиме камеральну перевірку державного реєстратора, наказ про проведення якої в обов’язковому порядку публікуватимуть на сайті Міністерства. Про заплановану перевірку повідомлятимуть і суб’єкта, що якого призначено таку перевірку – йому надсилатимуть копію відповідного наказу разом із супровідним листом.

Така перевірка може тривати до 14 робочих днів і її проводитиме комісія у складі не менше трьох посадовців Мін’юсту.

Під час перевірки члени комісії матимуть право ознайомлюватися з електронними копіями документів, на підставі яких проводилися реєстраційні дії та які розміщені у реєстрах, а також з документами, створеними за допомогою програмних засобів ведення реєстрів. Також перевіряючі можуть витребувати у державного реєстратора паперові копії документів, відомості про які містяться в реєстрах, проте відсутні виготовлені шляхом сканування електронні копії таких документів у реєстрах, і вимагати від державних реєстраторів надання пояснень.

Результати перевірки оформлятимуться спеціальною довідкою, у якій посадовці зазначатимуть виявлені у ході перевірки порушення порядку державної реєстрації із зазначенням підтвердних документів чи відомостей з реєстрів та пропозиції стосовно змісту рішення за результатами проведеної камеральної перевірки.

На підставі довідки комісії Мін’юст може прийняти одне з таких рішень щодо державного реєстратора:

1) тимчасове блокування доступу державного реєстратора, уповноваженої особи суб’єкта державної реєстрації прав до Державного реєстру прав або анулювання доступу державного реєстратора, уповноваженої особи суб’єкта державної реєстрації прав до Державного реєстру прав;

2) притягнення до адміністративної відповідальності державного реєстратора, уповноваженої особи суб’єкта державної реєстрації прав шляхом складення протоколу про притягнення до адміністративної відповідальності;

3) направлення до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції України подання щодо анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю.

При цьому державний реєстратор має право оскаржити в суді рішення Мін’юсту за результатами проведеної перевірки.

Нагадаємо, що згідно із Законом № 1666-VIII, який набув чинності 2 листопада 2016 року, Міністерство юстиції України отримало повноваження здійснювати контроль за діяльністю у сфері державної реєстрації прав, в тому числі шляхом проведення моніторингу реєстраційних дій відповідно до Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», та приймати обов’язкові до виконання рішення щодо суб’єктів державної реєстрації.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика