НовиниУкраїна

Мінфін анонсує вдосконалення процедури адміністративного оскарження для платників податків

21.08.2016 / 08:48
2498
+A
-a

 Мінфін анонсує вдосконалення процедури адміністративного оскарження для платників податків

Міністерство фінансів України на своєму сайті презентувало для публічного обговорення Проект наказу «Про затвердження Змін до Порядку оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами».

Прес-служба відомства наголошує, що зміни плануються для підвищення прозорості та ефективності процесу розгляду скарг, мінімізації кількості судових спорів і, відповідно, витрат платників та держави у судовому процесі. Окрім того, вдосконалена процедура має підвищити прозорість розгляду скарг і гарантувати реалізацію прав платників податків.

Як зазначено у пояснювальній записці, Проектом пропонується встановити, що за клопотанням платника податків може здійснюватися відкритий розгляд скарги та затвердити зразок оформлення такого клопотання.

За особою, яка подала скаргу на рішення контролюючого органу, пропонується закріпити право:

користуватися правовою допомогою адвоката;

 ознайомлюватись із матеріалами перевірки та адміністративного оскарження в електронній та письмовій формі, робити з них копії, виписки за допомогою технічних засобів;

здійснювати технічну фіксацію засідання з розгляду скарги за участю платника податків за допомогою фото-, кінозйомки, відео-, звукозапису;

заявляти клопотання, що стосуються предмета розгляду скарги, в тому числі про:

участь та надання пояснень під час розгляду матеріалів скарги осіб, що проводили перевірку, приймали рішення (вчиняли дії) або брали участь в прийняті оскаржуваного рішення,

присутність під час розгляду скарги за участю платника податків представників засобів масової інформації (якщо здійснюється відкритий розгляд скарги).

Окрім того, Проект надає визначення терміну «вмотивоване рішення» стосовно розгляду скарги. Вмотивованим є рішення, яке відповідає всім таким ознакам: вказані конкретні посилання на норми Податкового кодексу України та інші нормативно-правові акти, на яких воно ґрунтується, з урахуванням матеріалів скарги; по суті усіх важливих вимог чи заперечень платника податків висловлена позиція контролюючого органу.

Також встановлюється, що контролюючий орган, який прийняв оскаржуване рішення, зобов'язаний надіслати до контролюючого органу вищого рівня, який розглядає скаргу, в електронній та/або письмовій формі всі документи, передбачені статтями 83 та 86 Податкового кодексу України, які підтверджують правомірність прийнятого рішення, протягом 5 робочих днів з моменту отримання повідомлення від платника податків про оскарження такого рішення та/або від контролюючого органу, який розглядає скаргу.

Проектом також доповнюється мотивувальна частина рішення, у якій крім іншого, пропонується вказувати пропозиції представника центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику; представника центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну регуляторну політику; Уповноваженого з питань підприємництва при Державній фіскальній службі України, або його представника; представника Ради бізнес-омбудсмена.

Мінфін пропонує охочим надсилати свої зауваження до Проекту на електронну пошту: mdygun@minfin.gov.ua.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика