НовиниУкраїна

Міносвіти презентувало проект Положення про створення Нацради України з питань розвитку науки і технологій

02.09.2016 / 16:08
1498
+A
-a

Міносвіти презентувало проект Положення про створення Нацради України з питань розвитку науки і технологій

1 вересня відбулося обговорення експертами та представниками громадськості проекту Положення про Національну раду України з питань розвитку науки і технологій, створення якої передбачено Законом України «Про  наукову і науково-технічну діяльність», інформує «Урядовий портал».

Заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха повідомив про позитивну оцінку Закону групою міжнародних аудиторів і експертів. 

Нацрада діятиме за принципом двопалатного органу та складатиметься з Наукового та Адміністративного комітетів, які матимуть однаковий кількісний склад – по 24 особи. 

Основною формою роботи цього органу буде спільне засідання комітетів, на якому, зокрема, ухвалюватимуться рекомендації Кабінету Міністрів України щодо розвитку української науки. Засідання Національної ради будуть проводитися за потреби, але не менше чотирьох разів на рік. Національну раду очолюватиме Прем’єр-міністр України. 

До складу Адміністративного комітету увійдуть представники центральних органів виконавчої влади (не нижче заступників керівників), Національної академії наук України та національних галузевих академій наук (не нижче віце-президентів), обласних (міських) державних адміністрацій регіонів, на території яких зосереджено значний науковий потенціал (не нижче заступників голів державних адміністрацій), державних органів, що відповідають за наукову сферу, великих наукоємних підприємств, наукових установ, університетів, академій, інститутів та інноваційних структур. 

До складу Наукового комітету увійдуть вчені, які є лідерами наукової спільноти, мають визначні наукові здобутки, бездоганну наукову репутацію та довіру в науковому середовищі. Члени Наукового комітету обиратимуться Ідентифікаційним комітетом на конкурсній основі. Персональний склад цього комітету затверджується Урядом.

Тому Національна рада України з питань розвитку науки і технологій зможе запрацювати тільки тоді, коли запрацює Ідентифікаційний комітет. 

«Національна рада України з питань розвитку науки і технологій буде тим органом, що забезпечуватиме ефективну взаємодію органів виконавчої влади та представників наукової громадськості у процесі формування та реалізації єдиної державної політики у сфері наукової і науково-технічної діяльності. Таким чином, наукова громадськість стане суб’єктом розроблення такої політики та її впровадження», – заявив заступник Міністра. 

Учасники обговорення внесли цілу низку пропозицій щодо доцільності:

поширення функції Національної ради, яка стосується розроблення нею пропозицій щодо стратегії розвитку системи залучення та підготовки учнівської молоді до наукової і науково-технічної діяльності, також на студентську молодь (пропозиція Президента Громадської організації «Українське фізичне товариство» Ігоря Анісімова, яка була підтримана координатором Громадянської платформи з реформування наукової сфери Іриною Ждановою);

передбачення для Наукового комітету Національної ради функції щодо розроблення критеріїв створення наукового ліцею, наукового ліцею-інтернату (пропозиція координатора Громадянської платформи з реформування наукової сфери Ірини Жданової);

передбачення механізмів узгодження позицій Наукового та Адміністративного комітетів (пропозиція ст.н.с. відділу Нелінійного аналізу Інституту математики Національної академії наук України ОлександриАнтонюк). 

Окрім того, учасниками зустрічі було запропоновано доповнити текст проекту документа положеннями, що стосуються передбачення механізму повернення Науковим комітетом Національної ради проектів нормативно-правових актів на доопрацювання, можливості проведення виїзних засідань Національної ради та включення молодих вчених і представників громадських наукових організацій до складу робочих груп Національної ради. 

За результатами обговорення проект в цілому було підтримано. 

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика